Сьогодні в обідній час сталася чергова ескалація конфлікту на скандальновідомій земельній ділянці край вулиці Озерної за адресою Єсеніна, 30. Ще недавно тут ріс вільховий ліс, але вже випиляли близько півгектара дерев (про це вже писала «Зоря Приірпіння» ).
Нещодавно спробували обнести парканом ще приблизно таку ж територію. Взагалі, зі слів захисників лісів – там збираються звести багатоповерховий будинок. Сьогодні зранку КаМАЗи-міксери вже почали заливати бетон під майбутній фундамент. Активісти нарахували 21 машину-бетономішалку.
На протидію цій забудові вийшли представники громадськості. Серед них вирізнялися відомі лідери-свободівці Богдан Мельничук та Ігор Домбровський, а також голова Ірпінської міської організації партії «Блок Петра Порошенка» Марія Шевченко. Вона разом зі своїми соратниками одягли футболки з логотипом «STOP Корупції».
Їм протистояли люди спортивної зовнішності в камуфляжах. Розповідали про першу сутичку вранці, в результаті якої один з активістів протидії забудовникам опинився в травмпункті.
Десь о 14:30 активісти пішли на штурм огородженої будівельним парканом ділянки. За присутності телекамер (у тім числі й каналу «1+1») люди прорвали охорону й проникли на територію забудови. За усім цим не втручаючись стежили працівники міліції на чолі з начальником Ірпінського міськвідділу УМВС Ігорем Падюком.
Прорвавши заслін забудовників активісти почали вимагати від начальника міліції затримати людей в камуфляжах, вказуючи на деяких з них з вигуками «цей мене вдарив», «той нас душив», «оцей не пускав»… Головний міліціонер міста відводив молодиків на «пару слів», потім передав на спілкування оперативникам. Власне, як такого затримання не було.
Невдовзі після прориву на територію забудови найбільш гарячі представники громадськості заходилися трощити новозведений паркан, і поваливши кілька його секцій дещо вгамувалися.
Тим часом охоронці в камуфляжах знову перекрили вхід на територію забудовника. Почалися з’ясування особистостей, права власності та законності цього будівництва. Охоронці та представники забудовника воліли не називатися, вважаючи будівництво законним, а цю територію приватною власністю, але не надаючи відповідних документів. Активісти наполягали на тому, що будівництво незаконне, відновна вартість за знесені дерева не сплачена. Будівництво зупинене в судовому порядку й апеляція забудовника не зупиняє дію ухвали суду.
Чергова словесна перепалка переросла в штовханину й, фактично, бійку, коли представники громадськості знову пішли на прорив кордону охоронців. Цього разу найбільш активним ініціатором виявився представник облдержадміністрації Богдан Кавулич. Після недовгої, але доволі таки бойової штовханини – активісти знову опинилися на території за парканом.
Знову з’ясовування стосунків. Громадські активісти емоційно пояснюють свої вимоги, дають інтерв’ю журналістам й усміхнені позують на камери. Представники забудовника та охоронці об’єкта спілкуються неохоче й намагаються не потрапляти в поле зору об’єктивів.
Прихильники забудовника вважають все це піар акцією. Мовляв, трохи люди розійдуться і будівництво продовжиться далі. Натомість громадські активісти висловлюють намір продовжувати акцію блокування будівництва, виставивши пікети й палатки з людьми для оперативного реагування на можливі дії забудовників.
Обізнані з «підводними течіями» подають ці події, як приховане протистояння двох Володимирів: ірпінського міського голови Карплюка та голови Київоблдержадміністрації Шандри. Непрямим підтвердженням цього стала відсутність на сьогоднішніх подіях діячів – прихильників Карплюка та активна участь посадовця облдержадміністрації.
Відтак, дедалі стає більш цікаво, коли і чим завершиться конфлікт на Єсеніна?
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО
До Вашої уваги фоторепортаж з сьогоднішніх подій на вул. Єсеніна