Алгоритм дій, що врятує вас від вибухонебезпечних предметів

Тренінг з мінної безпеки за програмою «Підвищення обізнаності про ризики мін і вибухонебезпечних залишків війни» відбувся в приміщенні Ірпінського осередку Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ). Його провів інструктор ТЧХУ Кирило Медведєв.

Присутні журналісти, волонтери та інші мешканці Бучанського району дізналися багато корисних елементарних речей, які можуть врятувати життя при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Головне – вірний алгоритм дій при виявленні небезпеки. Він розписаний по кроках. 1. Зупинитися. 2. Заспокоїтися й не панікувати. 3. Ні в якому разі не наближати (не кажучи вже про торкатися) до небезпечного предмета, а відійти назад тією ж стежкою, якою підійшли до місця виявлення небезпеки. Варто знати, що військове мінування не проводиться однією міною. Якщо ви помітили лише одну міну, то цілком ймовірно, що поблизу знаходяться ще кілька мін, які ви не помітили. Тому й відходити потрібно тим, шляхом, яким наблизилися до цього місця. 4 крок. Коли ви вже віддалилися на безпечну відстань (а це не менше 100 метрів), тоді можете дзвонити у відповідні служби. Річ у тім, що деякі міни можуть спрацьовувати на телефонний сигнал. Тому не варто ризикувати дзвонячи відразу з того місця, де ви запинилися, побачивши вибухонебезпечний предмет. Відійшовши за 100 метрів, можете набирати 101, або 102, а якщо з ними не має зв’язку, тоді можна спробувати 103 та 104.

Також дуже важливо знати і вміти вберегтися від так званих мін-пасток. Це вибухові пристрої, що замасковані під будь-які предмети. Тож можуть бути різних форм, кольорів і розмірів. Від патронів і дитячих іграшок, до роялів і домкратів. До слова, нещодавно в Бучі чоловік виявив в автомобільному домкраті замасковану зведену до бойового стану гранату Ф-1 («лимонка»), яка 2 роки знаходилася там з часів окупації. Господарі недавно повернулися до своєї оселі, в якій перебували рашисти під час окупації Бучі. На щастя, користуючись своїм домкратом, господар вчасно помітив прихований у ньому «сюрприз», завдяки чому залишився неушкодженим.

Аби убезпечитися від мін-пасток, існують відповідні правила поведінки. Перше (дитяче): не чіпай не свого. Тобто, взагалі не брати до рук чужих сторонніх предметів. Друге:и бути обережними навіть зі своїми речами та на території, де пробували окупанти. В ідеалі, заходити туди після перевірки саперами. Третє: бути обережними і звертати увагу на предмети, які не природно знаходяться у тому чи іншому місці. Велика ймовірність, що це умисно залишені міни-пастки.

Багато ще цікавих речей про вибухонебезпечні предмети та шляхів і методів уникнення наслідків з ними дізналися присутні на звітному тренінгу в Ірпінському осередку ТЧХУ.

 

 Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “Алгоритм дій, що врятує вас від вибухонебезпечних предметів

  1. Шановні читачі “Зорі Приірпіння”!

    Ви також можете замовити проведення таких тренінґів із мінної безпеки у себе в закладі праці або навчання. Це не коштуватиме Вам узагалі нічого (всі видатки покриває Червоний Хрест, жодних зборів благочинних внесків також не передбачено), окрім приблизно години Вашої уваги у зручний для Вас день та час (заради Вашої зручності фактичний час проведення зайняття може бути скориґовано в обидві сторони) та приміщення, що відповідало би мінімальним вимогам до проведення такого заняття. 

    Протягом годинного (плюс-мінус, із часом можна буде достосуватися до Ваших наявних можливостей та потреб) заняття учасники отримають достовірну першоджерельну інформацію про поточну ситуацію із мінною небезпекою та занечищенням вибухонебезпечними залишками війни на території Вашої територіальної громади (не тільки в Приірпінні, але і будь-де у Київській області), й фаховий інструктаж щодо рекомендованих Червоним Хрестом безпечних моделей поведінки у даних обставинах. 

    Окрім програми тренінґу для дорослих, є різні програми навчання для дітей усіх вікових груп (уже від п’яти рочків!) та підлітків.  

    Заняття проводитиму я, Кирило Медведєв, інструктор із мінної безпеки, спеціально підготований та сертифікований Національним комітетом Товариства Червоного Хреста для проведення таких заходів.

    Щодо користі та життєвості змістовної частини таких занять, то можу сказати одне: краще дізнатися щось, що може не знадобиться, ніж не дізнатися чогось, що може знадобитися.

    Для замовлення тренінґу з мінної безпеки в рамках проекту Товариства Червоного Хреста України “Безпечніша поведінка та підвищення обізнаності про ризики мін та вибухонебезпечних залишків війни”, будь ласка звертайтеся:
    1) до осередку ТЧХУ в м. Ірпінь за адресою вул. Северинівська, 120-А;
    2) або безпосередньо до мене – тел. 093 999 13 13, Кирило Медведєв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *