49 сіток, ятері, «екрани», «павуки» і раколовки, а також 300 кг риби вилучено у браконьєрів (+ фото)

За дев’ять днів виявлено порушень на понад 75 тис грн збитків та вилучено більше 300 кг риби.

49 сіток, ятері, «екрани», «павуки» і раколовки, а також 300 кг риби вилучено у браконьєрів (+ фото) У період з 8 по 17 квітня 2019 року Київський рибоохоронний патруль спільно з Управлінням оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» та працівниками Нацполіції задокументував 49 правопорушень природоохоронного законодавства.

Так, було складено 18 протоколів за грубі порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП), 16 – за пересування човнів чи вилов риби на нерестовищах (ч. 3 ст. 85 КУпАП), чотири – за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (збут чи зберігання заборонених знарядь лову) та один – за ст. 90 КУпАП (вилов риби, занесеної до Червоної книги України).
Також відкрито три кримінальних провадження за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом) і оформлено сім актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Протягом дев’яти днів рибоохоронні патрульні вилучили 64 од. заборонених знарядь лову в такій кількості: 49 од. сіток, 8 од. ятір, 3 од. «екран» та по 2 од. «павук» і раколовок. Також затримано шість човнів. Загальна вага вилучених водних біоресурсів склала 303 кг. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 75 396 грн.

Найбільшу кількість порушень зафіксовано на нерестовищі р. Десна. Тут було складено сім протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП та шість – за ч. 3 ст. 85 КУпАП. На Київському водосховищі оформлено п’ять протоколів за за грубі порушення та шість – за порушення правил рибальства.

Крім того, правопорушників затримано на водосховищах Канівське, Бучанське, Великий Супій, річці Тетерів, ставі в с. Войтове Згурівського району та в забороненій зоні Київської ГЕС.

Нагадаємо, вночі 10 квітня під час проведення рейду Київським рибоохоронним патрулем спільно з Управлінням оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» та ГО «ЗВІР» («Захист води і риби») було виявлено грубе порушення правил рибальства. Двоє чоловіків за допомогою заборонених знарядь лову займалися незаконним виловом риби з човна.
Один громадянин, використовуючи чотири сітки, впіймав 23 кг водних біоресурсів. А саме: плоскирка – 25 шт., краснопірка – 24 шт., окунь – 14 шт., по 8 шт. карася та ляща, судак – 3 шт. та по 2 шт. лина і синця. Інший здійснював незаконний вилов за допомогою трьох сіток. У такий спосіб йому вдалося добути 17 кг риби: чехоня – 30 шт., білизна – 7 шт., плітка – 2 шт. та щуку.
Подія сталася на березі Київського водосховища, в адмінмежах с. Страхолісся Іванківського району. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству, становить 12 529 грн. На порушників складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Протягом 13-14 квітня Київський рибоохоронний патруль спільно з Управлінням оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» та працівниками Нацполіції у Київській області задокументував три кримінальних правопорушення. Події зафіксовані на Бучанському водосховищі в районі с. Михайлівська Рубежівка Києво-Святошинського району, обвідному каналі Канівського водосховища, що в адмінмежах с. Осещина Вишгородського району та нерестовищі Канівського водосховища, поблизу с. Дівички Переяслав – Хмельницького району. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів становить 163 кг. Загальна сума збитків, нанесених рибному господарству, становить 34 884 грн.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.

Джерело: Київський рибоохоронний патруль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *