18 млрд 868 млн гривень збитків: шістьом ТОП-чиновникам оголошено підозру по «справі Роттердам+»

Серед підозрюваних – ексголова Нацкомісії з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк.

18 млрд 868 млн гривень збитків: шістьом ТОП-чиновникам оголошено підозру по «справі Роттердам+»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура у четвер, 8 серпня, оголосила підозри шістьом колишнім топ-посадовцям у “справі Роттердам+”, повідомляє прес-служба САП.

Зокрема, підозру оголошено колишньому голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитру Вовку, який за даними DT.UA виїхав за межі України. Безпосередньо вручено – директору ДП “Оператор ринку” Володимиру Євдокимову, який у 2016-2017 роках був членом Комісії, і начальнику управління енергоринку НКРЕКП.

За версією слідства, зловживання підозрюваних завдали державі понад 18 млрд 868 млн гривень збитків. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 статті 364 (зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Чотирьом підозрюваним, які перебувають за межами України, повідомлено про підозру в порядку, визначеному КПК України, та викликано до слідчого для проведення слідчих і процесуальних дій.

18 млрд 868 млн гривень збитків: шістьом ТОП-чиновникам оголошено підозру по «справі Роттердам+»

У ТАК ЗВАНІЙ СПРАВІ «РОТТЕРДАМ+» ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ 6 ОСОБАМ, ЗОКРЕМА КОЛИШНЬОМУ ГОЛОВІ ТА ЧЛЕНУ НКРЕКП

У четвер, 8 серпня 2019 року, за процесуального керівництва прокурорів #САП детективами #НАБУ повідомлено про підозру 6 особам, серед яких колишні Голова та член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП, Комісія), зловживання яких завдали понад 18 млрд 868 млн гривень збитків.

В рамках розслідуванн

Показати більше…

За версією слідства, у березні 2016 року колишні голова та член НКРЕКП, діючи у змові зі службовцями приватних підприємств, прийняли постанову № 289 “Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни (ОРЦ – ред.) електричної енергії”.

У ній було нормативно закріплено заздалегідь необґрунтовану Методику з визначення вартості енергетичного вугілля, що використовується під час виробництва електричної енергії – так звана “формула Роттердам+”.

Прийняття постанови створило умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії, дозволило власникам генеруючих компаній ТЕС отримати надприбутки і завдало збитків постачальникам електричної енергії внаслідок завищення прогнозованої та фактичної ОРЦ. Адже до вартості вугілля було включено необґрунтовані витрати з його фрахту й перевалки. Зазначимо, 80% теплової генерації в Україні належить компаніям олігарха Ріната Ахметова.

Детективи національного антикорупційного бюро клопотатимуть про обрання підозрюваним запобіжних заходів з урахування обставин кримінального правопорушення, розміру завданих збитків, ролі й особистого майнового стану кожного.

Зараз триває досудове слідство, перевіряються інші обставини оборудки та причетні до неї, вживаються заходи для забезпечення відшкодування завданої шкоди.

Нагадаємо, 19 липня НАБУ прийшло з обшуками до центрального офісу інвестиційної компанії ICU у Києві. Обшук проводився у межах розслідування “справи Роттердам+”.

За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси дійшли думки – ДТЕК Ахметова “йде на розбирання”. План був затверджений, але вже в 2015 п’ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.

У той самий час НКРЕКП заявила, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився “Роттердам+”, за версією слідства НАБУ, – перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.

За тією ж версією, другою половиною угоди стала купівля компанією ICU в інтересах Порошенка і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Макар Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення “Роттердам+” акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, здорожчали на 60% і були успішно продані.

Джерело: dt.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *