1. Пірамідка. Тільки її треба вміти вибрати:
- стрижень повинен мати форму палиці, а не конуса (конус не дозволяє зібрати пірамідку неправильно);
- дірки у всіх кільцях однакового розміру;
- вона повинна мати стійку основу;
- було б непогано, якби всі кільця були одного кольору (щоб малюк не просто запам’ятав порядок кольорів, а дійсно оцінював розмір).
Пірамідка вчить розрізняти розміри: великий-маленький, більше-менше; розвиває моторику.
2. Мотрійка. Ця іграшка розвиває так само, як і пірамідка, тільки трохи в іншому ракурсі. Перші маніпуляції зможе виконати однорічний малюк. А старші діти будуть шукати порядкове місце кожної матрьошки, визначати найбільшу, найменшу і т.п.
3. Рамки-вкладиші. Придумала ці вкладиші М. Монтессорі. Найкращі вкладиші, де:
- фігурки однакового кольору;
- фігурки не провалюються в дірки, а акуратно вставляються в рамки.
За допомогою таких вкладишів дитина вивчає фігури. Для старших діток підійде використання фігурок в якості трафаретів, штампів.
4. Лялька або м’яка іграшка (від 1 року). Їх можна класти спати, годувати, купати, качати, возити і т.д. До них необхідно мати ще кілька шматків тканини, які будуть використовуватися як ковдру, рушник і т.д.
5. Посудка (від 1 року). Прийом їжі для малюка – дуже важливий процес. Тому й ігри цієї тематики так подобаються діткам. Граючи з дитячим посудом дитина розвиває дрібну моторику, сенсорику, мову. З її допомогою легше вчитися рахувати (скільки чашок потрібно гостям), розвивати логіку (чи вистачить ложок всім). Навколо посуду можна розіграти безліч різних сюжетів.
6. М’яч (від 1 року). Використовуйте м’ячі різного розміру і форми. Це відмінний спосіб фізично розвиватися і розвивати вольову сферу (ігри з правилами).
7. Дерев’яний конструктор (від 1 року). Кубики, цеглинки, циліндри та інші геометричні тіла. Для початку просто будувати вежі, потім більш складні конструкції. А самі фігурки ви можете використовувати в різних цілях: вивчення кольорів, форми, рахунок, розміру і ін.
8. Фігурки тварин та людей (від 1 року). Пластикові або гумові фігурки різних персонажів знадобляться в різних рольових іграх, допоможуть пізнати світ. Називаючи фігурки, ми не тільки пізнаємо світ, а й розвиваємо мовлення, можемо їх класифікувати, порівнювати, розвивати пам’ять (хто прийшов, що змінилося).
9. Магнітна азбука (3-6 років). Це дуже зручний посібник. Дитині подобається чіпляти магнітні букви до дошки. А коли малюк вже навчиться складати слова, можна залишати один одному маленькі послання. Такі букви можна помацати, а це дуже допомагає в навчанні письма.
10. Матеріали для творчості. Це і пластилін , і фарби, і глина, олівці, фломастеи, тісто і різноманітні природні матеріали. Уже приблизно з 8-місячного віку можна запропонувати дитині пальчикові фарби. Творчість – це можливість не тільки розвиватися, але й проявити себе і виразити свої емоції. Діти дуже люблять різноманітні види творчості. Головне дати їм свободу.
Джерело: Дитячий психолог