10 електробусів по 17,9 млн кожен замінять старі автобуси на двох міських маршрутах

10 електробусів по 17,9 млн кожен замінять старі автобуси на двох міських маршрутах

У Запоріжжі на двох автобусних маршрутах – №18 і 39 – планують запустити 10 електробусів замість застарілих автобусів з дизельними двигунами. Місто закупить екологічно чистий транспорт частково за кошти Кіотського протоколу.

«Розробляючи проект, ми брали до уваги не тільки географічні показники (спуски та підйоми), а й температурні показники, в яких працює наш транспорт, – пояснює перший заступник міського голови Запоріжжя Сергій Мешок. – Ми порахували, що електробуси долатимуть більш ніж 300 км на день».

На додачу, планується придбання 4 зарядних пристроїв для повільної зарядки(6-8 годин), які будуть встановлені у тролейбусних парках для повної зарядки, та двох – для швидкісної зарядки, які облаштують на кінцевих зупинках. Зокрема, потужність станцій швидкої зарядки дозволить здійснювати підзарядку акумуляторних батарей за 9 хвилин.

Передбачається, що 7 електробусів курсуватимуть на маршруті, що проходить через центр міста, зокрема: маршрут №18 – “Бородінський мкрн-4-й Південний мкрн”, а три – на маршруті №38 – “БК ЗАлК – аптека (вул. Рубана)”.

Електробуси вийдуть на маршрути після проведення всіх тендерних процедур, зауважив Сергій Мешок. «117 млн надійдуть в рамках Кіотського протоколу, а 90 млн грн виділимо з міського бюджету, –  пояснює він. – При цьому власником транспорту буде місто».
Введення в експлуатацію нових електробусів заплановано на 2020 рік.

Загальна вартість проекту 217. 66 млн грн. До кошторису витрат проекту включені: закупівля електробусів -10 од. на суму -179.2 млн. грн (17.9 млн. за один автобус); закупівля зарядних стацій для повільної зарядки -4 од.- 8.49 млн. грн. закупівля пантографных зарядних станцій -2 од. -12.74 млн. грн; послуги нагляду при монтажі, технічної та гарантійної підтримки зарядних станцій -9.49 млн. грн.; виготовлення наклейок, що символізують співпрацю Мінекології України, міста Запоріжжя та Іспанії – 102 тис. грн.

Передбачається, що новий електротранспорт допоможе не тільки “розвантажити” популярні напрямки, але й знизить екологічне навантаження у Запоріжжі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *