Запрацював сайт, на якому мешканці можуть онлайн перевірити енергоспоживання свого будинку

Сайт працює поки що у тестовому режимі. Платформа дозволяє переглянути технічні характеристики будинку та споживання тепла протягом опалювального сезону і ознайомитись з механізмами зниження вартості тепла.

25 жовтня у столиці у тестовому режимі запустили сайт, на якому споживачі можуть перевірити теплоспоживання у своєму будинку. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Запрацював сайт, на якому мешканці можуть онлайн перевірити енергоспоживання свого будинку

Онлайн-ресурс teplo.org.ua має дані про технічні характеристики будинку та споживання тепла протягом опалювального сезону і механізми зниження вартості тепла. Про це під час прес-брифінгу повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Кияни повинні знати, за що вони платять, а найголовніше – люди повинні мати механізми зниження вартості тепла. Тому на сайті, крім аналітики будинків та статистики їхнього споживання, розміщені технічні поради, що допомагають зниженню теплоспоживання», — підкреслив Пантелеєв.

Він додав, що сайт teplo.org.ua дозволяє порівнювати будинки і демонструвати, чому в одній будівлі тариф складає 30 гривень за квадратний метр, в той час як в іншому — 15 гривень.

Автор і один із розробників платформи Олексій Тихонов сказав, що ідея створення сайту з’явилась кілька років тому, проте втілити її на практиці вийшло, коли управляти теплоенергетичним майном почала КП «Київтеплоенерго».

«Ми отримали дані про споживання будинками тепла. Інформацію про наявність лічильників чи їх відсутність. Ресурс працює в тестовому режимі, можна надсилати свої пропозиції та зауваження. Зараз наповнюємо профайли будинків новою інформацією. Також ми зараз додаємо туди зону обслуговування ТОВ «Євро-реконструкція», оскільки це окремий виконавець послуги», – сказав розробник.

Джерело: detector.media

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *