Закохана пара, викрадена у 1943 році, повертається до Києва

У 1924 році полотно передали в київський музей Ханенків за заповітом колекціонера Василя Шавінського, а під час Другої світової його вивезли нацисти.

Закохана пара, викрадена у 1943 році, повертається до Києва
Ілюстрація: justice.gov

Прокуратура Південного округу штату Нью-Йорк збирається передати в Україні картину, викрадену нацистами під час Другої світової війни з музею в Києві. Про це пише прес-служба відомства.

Картину «Закохана пара» (ще відома як «Сімейний портрет» або «Закоханий погляд») художника П’єра Луї Гудра вкрали з музею Ханенків приблизно в 1943 році, після чого вона багато років вважалася зниклою.

У 1993 році торговець антикваріатом купив полотно в Міссурі і передав в аукціонний будинок в Нью-Йорку, а на початку 2013-го його виставили на аукціоні в Нью-Йорку.

З’ясувалося, що довгий час після Другої світової картина була в приватній колекції в Лондоні, пізніше її перепродали в Америку, штат Массачусетс.

Закохана пара, викрадена у 1943 році, повертається до Києва
Ілюстрація: justice.gov

Розміри картини – 59,7 на 77,5 см, стартова ціна була вказана на рівні $ 5000.

Відтак, прокуратура і ФБР відкрили кримінальне провадження з вимогою виключити полотно з лотів на продаж і повернути його в Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві.

«У нашого Управління довга історія виправлення несправедливості, незалежно від того, як давно було скоєно злочин. Сьогоднішні наші дії – приклад незмінною прихильність принципу, щоб предмети мистецтва, викрадені нацистами більше 75 років тому, були повернуті їх законним власникам», – заявив прокурор Манхеттена Джеффрі Берман.

Джерело: liga.net

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *