За годину розпочнеться транзит Меркурія по диску Сонця (відео)

Побачити таке випадає лише 13 разів на 100 років.

За годину розпочнеться транзит Меркурія по диску Сонця (відео)

Сьогодні, 11 листопада, з 14:35 за Києвом можна буде спостерігати транзит Меркурія по диску Сонця.

Транзит Меркурія по диску Сонця – відносно рідкісне астрономічне явище, яке можна побачити приблизно 13-14 раз на століття. Відбувається воно нерівномірно: проміжок часу між двома транзитами може бути від трьох до десяти і більше років.

Останній раз жителі Землі могли спостерігати проходження Меркурія по диску Сонця в 2016 році. Тоді воно тривало не дуже довго – планета пройшла по нижній частині світила. Цього року воно триватиме цілих 5,5 годин.

Меркурій майже в 300 разів менше Сонця. Космічне агентство NASA буде проводити пряму трансляцію з Обсерваторії сонячної динаміки. Вчені використовують транзит для точної настройки телескопів, особливо тих, які знаходяться в космосі і не можуть бути відрегульовані вручну.

Транзити – одне з найбільш корисних для астрономії явищ. Проходячи перед зіркою, планета трохи зменшує яскравість, і це можна виявити за допомогою телескопів. Саме використання транзитного методу дозволило вченим вперше виявити екзопланети і екзосупутники. Сьогодні за допомогою цього методу астрономи відкрили понад 2000 екзопланет у різних зоряних системах.

Джерело: lenta.ua

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *