За 33 роки невпізнанно змінився об’єкт «Укриття» над 4-им блоком ЧАЕС (+ фото, відео)

За 33 роки невпізнанно змінився об’єкт «Укриття» над 4-им блоком ЧАЕС (+ фото, відео)  Популярний серіал від американської компанії HBO “Чорнобиль” відродив інтерес світу до трагедії, яка сталася в Україні понад 30 років тому. Катастрофа на Чорнобильській АЕС стала справжнім випробуванням для всього світу й завдала непоправної шкоди тисячам людей.

Після вибуху реактора була збудовано так званий “саркофаг” під назвою об’єкт “Укриття”. Його створили в листопаді 1986 року, на будівництві працювало понад 90 тисяч людей. Однак його термін експлуатації вичерпався й необхідно було створити нову споруду, яка захищатиме від радіації.

За 33 роки невпізнанно змінився об’єкт «Укриття» над 4-им блоком ЧАЕС (+ фото, відео)

Допомогти оговтатися після наслідків радіологічної катастрофи Україні зголосилися міжнародні партнери. За їх сприяння та фактичної допомоги у квітні було завершено будівництво нового об’єкту укриття.

Він встановлений над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Гігантський конфайнмент вагою більш ніж 36 тисяч тонн запобігатиме поширенню радіоактивних речовин, якими й досі заповнений енергоблок. Працюватиме новий саркофаг щонайменше наступне століття.

За 33 роки невпізнанно змінився об’єкт «Укриття» над 4-им блоком ЧАЕС (+ фото, відео)

Це унікальний проект, аналогів якому немає у світі. Це найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій. Завдовжки вона сягає 160 метрів, а завширшки – майже 260 метрів.

 Будівництво об’єкту почалося ще у 2012 році. Будували конфайнмент не над зруйнованим реактором – це було б надто небезпечно через високий рівень радіації, а на спеціальному будмайданчику. Він розташовувався у кількох сотнях метрів від попереднього вже аварійного об’єкта “Укриття”. Загальна вартість будівництва склала понад два мільярди євро.

За 33 роки невпізнанно змінився об’єкт «Укриття» над 4-им блоком ЧАЕС (+ фото, відео)

Це складна високотехнологічна система з багатьма функціями. Покрівля захисної арки – подвійна. Її встановлювали фахівці з Німеччини. Простір між двома шарами покрівлі має важливу технологічну функцію, він захищає об’єкт від впливу аномальних температур. Крім того, у цьому просторі буде створено дещо підвищений рівень тиску. Це має унеможливити потрапляння радіоактивного пилу назовні.

Зрештою, саркофаг має надійно прослужити щонайменше 100 років. І встояти у будь-яких природних катаклізмах. Якщо якийсь фрагмент буде пошкоджено, замінити його буде майже неможливо. Адже над зруйнованим реактором ЧАЕС надто високий рівень радіації.

Джерело: znaj.ua

 

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *