З сміття можна отримувати не тільки гроші, а також енергоресурси

З сміття можна отримувати не тільки гроші, а також енергоресурсиТе що для наших міст поки що є проблемою, в країнах західної Європи — перспективою. Cміття, котре нерідко в нас забруднює вулиці, або лежить під ногами, в них перетворюється на реальні кошти й електроенергію. З відходів роблять газ, або ж електрику.

За право переробляти сміття — вже склалася конкуренція, як повідомив працівників та представників депутатського корпусу Гостомельської селищної ради очільник польської делегації, колишній міністр екології Ян Холодай, а нині президент компанії «Європейський енергетичний холдинг». Він розповів, що його компанія вже освоїла кілька проектів в Україні, один із них у місті Рівне, й готова розробити проект в селищі Гостомель щодо збору та переробки сміттєвих ресурсів.

Наразі, яке підприємство може з’явитися в Гостомелі з переробки відходів на  енергоресурси, чи вторсировину, що поповнюватимуть бюджет, поки що невідомо. «Даний проект уважно вивчатиметься»,— сказав нашому кореспонденту селищний голова Юрій Прилипко. Щодо залучення коштів на його освоєння, то в цьому сенсі може бути кілька варіантів — 15% з бюджету,  інші джерела можуть бути знайдені на основі банківських кредитів ЄБР чи залучення грантів.

Автор: Валентин СОБЧУК

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *