З миру по нитці – на центр для дітей з інвалідністю

У Ворзелі на вулиці Європейській, 4 відкрили сучасний Дитячий Центр для діток з інвалідністю.   Напередодні відкриття Сергій Урбан, Президент БФ “Добре діло”, який багато років мріяв втілити в життя цю ідею, звернувся у соціальній мережі ФБ за підтримкою у облаштуванні свята і запросив на відкриття усіх, кому не байдужа доля дітей з особливими потребами.

Сергій на своїй сторінці у ФБ написав: «”Буду дуже вдячним за матеріальну підтримку з відміткою у платіжці: «дітям»! Всім добра и душевної гармонії. З повагою, Сергій Урбан, БО”БФ”ДОБРЕ ДІЛО!”

Свято було гарним. День погожим. Таким як буває із небагатьох осінніх днів пізньої погожої осені: теплим, світлим і сонячним. На території Центру лунала музика, дітвора веселилась досхочу, було святково від різнокольорових кульок і посмішок мам та дітей, з якими аніматори танцювали, проводили різні рухливі ігри.

Було шампанське і перерізання червоної стрічки, а потім гостей запросили до Центру, де ще пахло свіжою штукатуркою та фарбами… Був солодкий стіл, подарунки для діток. Щасливі мами і дітки фотографувались і раділи святу. Не приховував щасливих емоцій і Сергій: два неймовірно складних місяці ремонтних робіт у занедбаному старому приміщені, пошук грошей на будматеріали, сантехніку, вікна, двері, необхідне приладдя, а разом з цим і купа нервів, дзвінків – все позаду! Словом, вам, думаю, знайоме оце неймовірне відчуття, коли бачиш результат своєї праці! А для Сергія це ще один знак долі: його давня мрія збулася! Справді – іноді доля буває невблаганною, вона забирає одні можливості, аби дати значно більші! Змінити світ на краще може лише той, хто пройшов через нелегкі випробування, кому це дійсно болить…

– Над реалізацією ідеї, – розповідає Сергій. – Працювало багато небайдужих людей, яким я дуже вдячний за підтримку. У нас нема спонсорів, підтримки з боку місцевої влади та інших легких шляхів… Приміщення центру шукали самотужки, допоміг меценат, який не захотів оприлюднювати своє прізвище. Буквально по крупинках ми збирали тут кожну кімнату: для психолога, навчальний та комп’ютерний класи, ігрову та спортивну кімнати, битовку і туалет! Я дуже вдячний сотням людей за допомогу, всім волонтерам, які доклали багато зусиль, щоб цей Центр запрацював. Цих людей ніхто не змушує щось робити, вони це роблять з власної волі і за власні кошти. Ми згуртувались у команду яким є БФ “Добре діло” під час багатьох проектів, які втілюємо у життя вже кілька років у нашому регіоні. Однак з відкриттям Центру перед нами стоїть ще багато насущних проблем, одна і з яких – де взяти кошти на оплату комунальних послуг, орендної плати, зарплатні для спеціалістів, які надаватимуть кваліфіковану допомогу дітям: психологам, реабілітологу, логопеду і т. далі. Але я впевнений, що з такою командою волонтерів ми здолаємо всі труднощі.

 

Окрім рідних та близьких дітей з інвалідністю, кому ці проблеми життєві і близькі, на святі були присутніми (хоч і не так багато як хотілося б) й свідомі мешканці місцевої громади та сусідніх міст: Ірпеня, Бучі. Один дідусь приніс яблук для того аби почастувати діток.

Особисто мене вразила одна старенька бабуся, яка прийшла запитати чи нема якоїсь їжі аби погодувати безпритульних собак, якими вона опікується. І тут раптом я почула від Сергія:

– Бабусю, а ви нас не впізнаєте? Ми якось вам допомагали..

– Бабуся привітно захитала головою:

– Так синку, так!..

– А ви хоч самі щось поїли? – запитав Сергій, на що бабуся похитала головою: “Та ні, синку, я ще нічого не їла.. Але якщо й мені дасте щось поїсти, то не відмовлюсь”.

Сергій покликав знайомого і попросив піти у магазин, купити щось для старенької…

– Ось візьми, – протягнув картку для розрахунку..

Що я відчувала у ці хвилини?.. Це були складні почуття. І це той момент, коли дійсно не соромно за свої сльози..

Попри те, що “наглажені комірці із галстуками у піджачках” не прийшли на відкриття Дитячого Центру, Сергій Урбан, на рахунку якого чимало добрих справ, не втрачає оптимізму: «Ми ніколи на владу особливо й не розраховували, хто хотів – той і прийшов. Головне, що тепер ми маємо хороший заклад, де зможемо допомагати діткам і мамам. Наше завдання – зробити щасливими тих, що найменш захищені у нашому суспільстві, а у соціальному плані найбільш уразливими є родини, які виховують дітей з особливими потребами. Також ми поставили за основну мету: зробити щасливими мам цих діток. Бо, як відомо, щаслива мама – щаслива дитина! Тут зможуть знайти підтримку і допомогу як соціальну, так і психологічну всі потребуючі дітки, і не лише Ірпінського регіону. Наша мрія – щоб такі центри стали доступними для якомога більшої кількості дітей».

На жаль, на відкриття не прийшли ті, хто, здавалося б, повинен прийти за велінням ні… навіть не серця і совісті, а по службі. Із обов’язку перед людьми, громадою, яка їм делегувала всі повноваження і дала для цього ресурси: депутати, слуги, чиновники. Ні, не прийшли, проігнорували… Очевидно, не знайшли часу аби підтримати таку важливу справу… Я далека від ілюзій, але я розумію, що обов’язок влади – допомагати найбільш незахищеним верствам населення, особливо категорії людей, які мають обмежені не лише фізичні вади (і не їхня у цьому вина!), а й просто матеріальні можливості. Та невже у чиновників, не знайшлося бодай трохи совісті і часу, хоча б з’ясувати, чим можна допомогти в облаштуванні цього прихистку для тих, кому у житті справді не просто?!

Всім, хто хоче допомогти:

5168 7453 0248 7464
Ткаченко Тетяна Миколаївна

БО”БФ”ДОБРЕ ДІЛО!”
Р/р – 26008026662101
ЄДРПОУ – 42627408
МФО – 300346

Телефони Сергія Урбана: 098 621 50 83, 063 596 73 66.
Ел. пошта: koskosergei0207@gmail.com

 

До уваги читачів фотомиттєвості відкриття дитячого центру «Добре Діло»

Ніна КОСТЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *