Як важко бути депутатом: болить палець і не роздають бутербродів на сесії

Сьогоднішня 63 сесія Ірпіньради видалася найбільш подібною на театр абсурду. Пленарне засідання нагадувало спілкування німого з глухим. Першим питанням значилися депутатські запити. Проте, головуюча в. о. мера Анастасія Попсуй зігнорувала цей пункт, не надавши слова голові фракції «Свободи» Богдану Мельничуку, мотивувавши тим, що він «не записувався».

Відтак, депутати перейшли до рутинного голосування, зрідка пояснюючи, що приховується за тим чи іншим питанням порядку денного. Прийняли до відома з півдесятка петицій: стосовно підвищення вартості проїзду в маршрутці № 379, заміни «Газелей» на більш комфортабельні автобуси на маршруті 7-А і 7-Б, збільшення електропоїздів у «час пік» на маршруті Ворзель–Київ. Всі ці петиції Ірпіньрада лише приймала до уваги, фактично не маючи належних повноважень самій вирішувати означені проблеми. З цього приводу цікаве інше, що так само депутати проголосували за розгляд двох петицій прямо протилежних за змістом, реалізація яких вже є компетенцією Ірпіньради. А саме – перейменування (чи не перейменування) вулиці Університетської на Петра Мельника. На початку сесії депутати 31 голосом прийняли петицію про збереження назви Університетської. А під завісу засідання 24 голосами підтримали розгляд петиції за перейменування на Мельника.

Коли дійшли до переліку об’єктів комунальної власності, які можуть здаватися в оренду, питання виникли у депутата Василя Пікулика. Попсуй у відповідь запевнила, що кабінети на третьому поверсі міськради в оренду не здаватимуться. Виявилося, що депутатам роздали застарілий перелік об’єктів, запропонованих в оренду. Як стало відомо «Зорі Приірпіння», виношувався намір здавати в оренду кабінет секретаря міськради для редакції «Ірпінського вісника» – проте ця ідея не була підтримана депутатами на комісії.

Нетривале обговорення викликало скандальне питання довкола захисту тварин в Ірпені. На сесію прийшли представники громадськості з плакатами: «Ірпінь вбиває тварин», «Зберегти КП для тварин». Як відомо, Ірпінська влада скасувала відповідне комунальне підприємство, натомість створивши у КП «Контроль благоустрою міста» відділ під назвою «Служба захисту та лікування тварин». Зачитуючи цей пункт порядку денного Анастасія Попсуй, обмовилася, що називається за Фрейдом, сказавши: «Служба захисту та ліквідації тварин». Після чого почервоніла й вибачаючись кілька разів повторила більш гуманний варіант назви, який значився в порядку денному. Хоча представники громадськості наполягали на тому, щоб не ліквідовувати КП «для тварин», депутати все одно проголосували за переведення його в підрозділ благоустрою, пообіцявши потім «вивчити питання, врахувавши всі пропозиції».

Багато чого цікавого й пізнавального випало почути на звітній сесії міськради. Так, наприклад, під час одного з голосувань депутат Богдан Мельничук поцікавився чому під гараж виділяють «аж 100 квадратів». На що головуюча Анастасія Попсуй відповіла: «Там всього одна сотка». При цьому в. о. мера Ірпеня ніяк не відреагувала на уточнення, що одна сотка – це і є сто метрів квадратних,  й продовжувала вести пленарне засідання, наче так і годиться.

Видно було, що Попсуй нервувала й хотіла якомога швидше провести цю сесію. Вона часто плуталася в чималому переліку питань порядку денного, награно усміхалася, роблячи хорошу міну при поганій грі. Депутати не слухалися, вели свої розмови, сміялися й часто відволікалися. На одне з її зауважень бути зосередженими і не забувати голосувати – хтось із провладної більшості видав: «У мене вже палець болить» (малося на увазі від кнопкодавства – ред.). «Як важко бути депутатом», – зіронізувала Попсуй. Трохи згодом додавши, що для полегшення депутатської долі потрібно на «довгих сесіях скорочувати голосування до двох секунд». «І бутерброди видавати», – додав із зали її однопартієць з «Нових облич» Микола Куровський (це при тому, що на той момент сесія тривала близько години). «Та подавати заявку до книги рекордів», – додав депутат-свободівець Лаврентій Кухалейшвілі.

Наступна репліка Кухалейшвілі стосувалася питання №201 з формулюванням: «Про погодження видобування торфу на земельних ділянках, які знаходяться у власності гр. Кривенкової І. В.». «Ви узаконюєте видобуток торфу на 6-ї Лінії, де порушено кримінальну справу? Це взагалі за межами міста. Міськрада виходить за межі своїх повноважень. За що ви голосуєте?», – поцікавився депутат, коли вже була запущена система голосування з даного питання.

«Питання задав – сідай», –  з усмішкою натискаючи кнопку кинув репліку із зали депутат від «Нових облич» Богдан Слюсаренко. Відповідь Попсуй виявилася більш розгорнутою і знову за Фрейдом. «До двох метрів ми надаємо дозвіл. Якщо більше – вирішує комісія. А до двох метрів – Ірпінська міська рада», – зазначила вже півроку тимчасова очільниця Ірпеня.

До уваги читачів фотомиттєвості сьогоднішньої сесії Ірпіньради

Інна МІЩЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *