Вогнегасниками по людях – битва за «Їжачок»

Вогнегасниками по людях – битва за «Їжачок»Учора, 22 червня, багатостраждальний парк «Їжачок» знову був атакований ненатлим забудовником – «Орланом». Узнавши про це, я бігом кинувся до воріт ДСО, на території якої і йде забудова. Забудова абсолютно протизаконна, бо ця територія за означенням є державною власністю, якою не може розпоряджатися ні ІМР ні облрада, а винятково хіба Кабмін, не тільки тому, що це ДСО, а ще й тому, що це – ліс першої категорії захищеності.

Тобто, земля, на котрій він знаходиться – власність держави і дерева, котрі вирубуються – також власність народу України. Із цього випливає той нехитрий висновок, що забудовники вчергове крадуть і крадуть всерйоз.

Прибувши на місце цього свавілля, я побачив, що на території, звільненій від лісу працює екскаватор, котрий навантажує машини, і ті вивозять викопаний ґрунт десь не дуже далеко, здається, засипають ями, утворені крадіжкою торфу в заплаві Ірпінки.

Нас перше було зовсім мало, троє чоловік, але невдовзі приїхали знані захисники природи в Приірпінні – Віктор Бархоленко, голово ГО «Народна Воля» та депутат ІМР Лаврентій Кухайлешвілі. Потім підтягнувся Ігор Мазур (Тополя). А за тим прибули репортерська група з телеканалу «Погляд» і прямо у воротах ДСО Тополя давав своє інтерв’ю телевізійникам, заодно перекривши таким чином проїзд вантажівкам з ґрунтом.


Вогнегасниками по людях – битва за «Їжачок»Забудовники копають зараз котлован, щоб терміново його залити бетоном і поставити всіх перед фактом забудови. Саме тому ми вирішили перекрити шлях автівкам, щоб землю не можна було вивозити. Щоправда, хитрі будівельники почали відвозити землю тут же, на території ДСО і насипати її в купу, щоб не припиняти роботу і таки вирити котлован. Але за ворота ми їм виїхати не давали. Нас було, як я вже сказав, досить мало: депутат, голова ГО «Народна Воля», пару мам з маленькими дітьми, кілька хлопців ще. Тітушок за огорожею було значно більше. Але одна з мам – Інна Бороденко, звернулася до начальника поліції міста із вимогою припинити свавілля «Орлану». Той перше бурчав щось незрозуміле, але після дзвінків із прокуратури таки повідомив, що будівельники о 17:00 припиняють роботу аж до остаточного з’ясування обставин. Ми чесно чекали на це під ворітьми, пообіцявши випустити техніку і грузовики, але без землі.

Приблизно в 17:10 ворота відкрилися і з-за них вискочило кілька тітуханів, схопили Лаврентія Кухайлешвілі та Інну Бороденко й спробували затягти їх всередину огорожі і закрити ворота. Знаючи повадки людців цього сорту, активісти в свою чергу схопили товаришів і почали витягувати їх назад, на вулицю. При цьому тітушки відкрили «газову атаку» за допомогою порошкових вогнегасників, з яких вони сипали порошком і газом на всіх підряд: і по активістах, і по жінках, і по випадкових прохожих, в тому числі також по мамах із дітьми в колясках. При цьому вони вибили з рук Інни Бороденко телефона, один з потвор наступив на гаджета, поламав і відфутболив з-під воріт на вулицю. І навіть закривши ворота, з-під воріт пшикали на ірпінчан із вогнегасників. Обурені люди викликали міліцію. Прибув заступник начальника поліції і викликав опергрупу. Ця опергрупа прибула досить скоро, хвилин за 20, взяла показання в потерпілих, а потім відправилася до тітушок, які сховалися за огорожею в ДСО. Нам пояснювали, що ми не можемо ввійти туди, бо це «режимний об’єкт», проте тітухани там себе відчували, як вдома. Жінки з дітьми пішли писати окремі заяви в поліцію, а ми давали показання працівникам опергрупи.

 
Окремо хочу сказати про особливий загін, який нас очікував поблизу. При зіткненні вони появилися у всеозброєнні. Тільки не тоді, коли йшлось про порушення Закону, а тоді, коли тітухани зчинили провокацію. Явно, цим хлопцям хотілося «закрити» всіх нас із приводу якогось порушення, тільки порушення відбулося не за ініціативою активістів, а тітуханами і основними учасниками (потерпілими) були мами з маленькими дітьми. Тут навіть у них відібрало мову і силу «захомутати і закатати» актив у каталажку.

Вогнегасниками по людях – битва за «Їжачок»

Хотілося щоб решта ірпінчан збагнули нарешті, що активісти борються за всіх нас, а не за «відкати» і «преференції» Кухайлешвілі з Бархоленком повстали проти злочинної влади, просто вони воюють за НАШЕ право жити у благословенному Богом краю – у київському прекрасному поліссі. Вони встали за те, щоб наші діти й онуки бачили живу сосну, дуб та інші дерева, збирали боровики й маслюки в НАШОМУ ж таки лісі.

Володимир ПАЛАМАРЧУК

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *