Вітряк + СБ = пенсіонери відмовляються від комуналки

Вітряк + СБ = пенсіонери відмовляються від комуналки

70-річний керівник фольклорного гурту «Барвінок» вирішив економити невелику пенсію, використовуючи безкоштовні відновлювані джерела енергії.

У селі Грабів, що на Рівненщині, пенсіонер Петро Тимощук відмовився від традиційних енергоносіїв завдяки сонячній батареї, саморобному вітряку і геліоколектору.

Не маючи відповідної освіти, методом проб і помилок Петро Тимощук змусив вітер виробляти електрику для свого господарства. 10-метрову щоглу закріпив у бетоні, усе працює безшумно і сусідів не дратує.

«З однієї сторони лопасті вітряка і генератор, а з другої – барабан від мотоцикла(переднє колесо) і так званий «парус», який блокує вітряк у разі великого вітру, – розповідає умілець. – Для лопатей – колесо з велосипеда та ремінь на генератор».

Вітряк + СБ = пенсіонери відмовляються від комуналки Загалом будівництво вітрячка обійшлось сільському раціоналізатору у кілька тисяч гривень, які вже давно відбились.

Тепер Петро Тимощук не зважає на віялові відключення електроенергії у селі.

На сільського пенсіонера працює й сонце – невеличку дешеву сонячну панель Петро Тимощук купив для підстраховки у безвітряні дні.

«В парі з вітряком сонячна панель дає електроенергію на заряд трьох акумуляторів, які стоять у хаті, – пояснює умілець. – Енергії від сонця і вітру вистачає на роботу телевізора, холодильника, насоса і всього світлодіодного освітлення».

Вітряк + СБ = пенсіонери відмовляються від комуналки

Контролює процеси система, частково зроблена із старих автозапчастин.

Пенсіонер графічно зобразив усі схеми, аби бодай чого не забути.

Петро Тимощук також змайстрував сонячний колектор, завдяки якому має гарячу воду і опалення.

«Колектор являє собою дерев’яну коробку, яка встелена мінеральною ватою та лиском бляхи пофарбованої у чорний колір – зверху трубки, проходячи через які вода нагрівається до 120 градусів, – розповідає умілець. – Із бочки на даху вода проходить через 20 метрів скрученого по спіралі шланга, потім підігрівається у вакуумних трубках – і повертається у хату гарчою».

Петро Тимощук переконався на власному досвіді, що природа може допомогти людині бути незалежною. Пенсіонер готовий ділитися своїми ідеями з усіма, хто мріє про економію.

Джерело: ecotown

 

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *