Виконком не наважився погодити нове підвищення тарифів на проїзд Ірпінем

Останній виконком зими під головуванням Володимира Карплюка з-поміж інших рішень затвердив Положення про порядок та умови надання платних послуг центром соціального обслуговування Ірпінської міської ради з переліком платних послуг для людей, які самі не можуть себе обслуговувати.
Годинне приготування їжі коштуватиме 49 гривень, стрижка – 24 гривні, прання білизни – одна година 49 гривень. Мається на увазі, що люди, які не мають часу доглядати за своїми старими чи хворими родичами, можуть офіційно замовити у центрі соціального обслуговування послуги за затвердженими на звітному виконкомі розцінками.

Виконком не наважився погодити нове підвищення тарифів на проїзд Ірпінем
Доповідає директор Ірпінського АТП-13250 Олександр Лабунський

У питанні про погодження тарифів на міські перевезення для АТП-13250 вирішили поки що утриматися, аби через тиждень знову повернутися до його розгляду. Цього разу йдеться про намір підвищити з 5 до 6 гривень проїзд ірпінськими маршрутами. Дане питання викликало жваве обговорення. Присутній на виконкомі директор Ірпінського АТП-13250 Олександр Лабунський аргументував зростанням на 40% ціни пального з часів останнього підвищення вартості проїзду Ірпінем, яке було 2015 року. Також подорожчали запчастини та підняли мінімальну зарплату. Ще за словами керівника автотранспортного підприємства комерційні банки, аналізуючи тарифи Ірпінського АТП, сумніваються стосовно надання кредитів на закупку нових восьми автобусів.
Проте, Карплюк, зважаючи на «сильну соціальну напругу, пов’язану з тарифами» автоперевезення, наразі не наважився ухвалювати дане підвищення без публічного обговорення. Власне, воно вже й без цього проходить у соціальних мережах та ЗМІ. Мер Ірпеня спонукав представників АТП-13250, аби вони самі переконували громадськість у необхідності такого підвищення тарифів. Відчувалося, що нинішня поки що влада змушена зважати на потужну інформаційну хвилю противників підвищення плати за проїзд. Тому Карплюк запропонував автоперевізкам «порівняльними характеристиками показати їм у чому вони помиляються».
Власне, обговорення тарифів виникло й на цього виконкомі. Хоча його важко назвати конструктивним. Громадський активіст Євген Мельничук зауважив, що на Вишгород (така ж відстань, як і на Ірпінь) проїзд у маршрутці коштує 8 гривень. У відповідь на Мельничука з вуст Карплюка пролунали вже звичні брутальні образи. Селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко зазначив, що до нього часто звертаються люди з приводу тарифів маршруток. Є так випадки, коли на довшому маршруті вартість тарифу менша, ніж на коротшому. Директор АТП це пояснив різницею в оцінюванні між внутрішньоміськими та міжміськими перевезеннями. А дешевші тарифи проїзду з Києва на Вишгород тим, що там інший замовник – Київська ОДА.
Принагідно висловлю свою думку з цього приводу. Прогресивне людство вже давно переходить на електротранспорт. У тім числі й на електроавтобуси. У світі є приклади, коли цілі багатомільйонні міста повністю перевели автопарк на електротягу. Зрозуміло, що пальне ДВЗ тільки зростатиме в ціні. Тож, вишукуючи кредити під нові автобуси, навіщо надалі фінансувати енерговитратні технології?! Вважаю, що вже давно пора і в Ірпені переходити на електротранспорт, аби не бути у постійній залежності від підняття цін на бензин, дизель та газ. На жаль, схильність фінансувати не перспективу, а вчорашній день (наприклад, комунальну газету) в Ірпінської влади проявляється в багатьох питаннях – не тільки в автоперевезеннях. Тож нехай за свої особисті кошти фінансують, які заманеться нові закупки автобусів. А за наші гроші користувачів маршруток – тільки електротранспорт майбутнього.
Загалом сьогоднішнє обговорення питання погодження тарифів перевезення засвідчило важливість ролі Громади, без відповідної інформаційної обробки якої члени виконкому на чолі з Карплюком не наважилися піднімати вартість проїзду в маршрутках Ірпінем на одну гривню.

Виконком не наважився погодити нове підвищення тарифів на проїзд Ірпінем
Про те, що громадська думка, а також позиція непідконтрольних ЗМІ важливі для влади, сьогодні мали нагоду неодноразово пересвідчитися на засіданні виконкому. Зважаючи на постійну критику щодо непрозорості діяльності влади, Володимир Карплюк дав розпорядження Анастасії Попсуй розміщувати на офіційному сайті міськради рішення сесій та виконкомів. Подивимося, як вона буде його виконувати.
Втім, вже є певні зрушення у плані інформування незалежних ЗМІ, а відтак всієї громадськості. По завершенні виконкому директор КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» Ігор Дворніков сам запропонував зафіксувати журналістам щойно проголосовані проектно-кошторисні звіти, які наразі пропонуються до уваги читачів.Виконком не наважився погодити нове підвищення тарифів на проїзд Ірпінем

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *