Уникаючи митних платежів за природній газ державі завдано збитків на понад півмільярда гривень

Уникаючи митних платежів за природній газ державі завдано збитків на понад півмільярда гривень Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який імпортували природний газ без сплати митних платежів.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 1 ст. 205, ч.2 ст.205-1, ч.1 ст.212, ч.3 ст.212 КК України було встановлено групу осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва щодо переміщення на територію України природного газу без сплати податків та митних платежів.

Для реалізації злочинних намірів фігуранти зареєстрували низку підприємств – імпортерів. У подальшому на замовлення «клієнтів» (вигодонабувачів) від імені підконтрольних імпортерів укладались контракти з постачальниками природного газу (компаніями-нерезидентами) з країн ЕС. При цьому до митних органів подавались періодичні митні декларації, до яких вносились неправдиві відомості, на підставі яких на митну територію України переміщувався природний газ трубопровідним транспортом. В подальшому остаточне митне оформлення переміщеного газу не здійснювалось та кошти до бюджету не сплачувались.

Уникаючи митних платежів за природній газ державі завдано збитків на понад півмільярда гривень Імпортований таким чином газ легалізовували та реалізовували вигодонабувачам – трейдерам, які здійснюють на ринку України оптову реалізацію природного газу, використовуючи реквізити підприємств транзитно-конвертаційної групи.

Загальний обсяг імпортних операцій, проведених через підприємства, які входили до центру мінімізації митних платежів, протягом 2018-2019 років склав понад 500 млн. гривень

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісному приміщенні ЦММП, за місцями проживання фігурантів та в їх автомобілях, з незаконного обігу вилучено 13,4 тис. доларів США (еквівалент 352 тис. грн.) установчі, господарські документи та печатки компаній – фігурантів, а також чорнові записи, факсиміле, банківські картки, мобільні телефони, комп’ютерну техніку.

Триває слідство.

Джерело: Державна фіскальна служба України

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Один комментарий на “Уникаючи митних платежів за природній газ державі завдано збитків на понад півмільярда гривень

  1. Я так смотрю, что к таможенникам вопросов никаких, а без их непосредственного участия такие преступления невозможны. Да и вообще на таможне ничего не изменилось со времен януковича – как брали взятки , так и берут. Их ведь ” не почистили” после последнего Майдана – так убрали несколько пешек, а то гнилье наверху как сидело , так и сидит… Несколько недель назад возвращалась в Украину с Италии , так вот водитель маршрутки открыто отдал деньги в конверте таможеннику – прямо у всех на виду – мы были в шоке…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *