Українці на саморобному електрокарі доїхали до Берліна

Українці на саморобному електрокарі доїхали до Берліна

Троє українців переобладнали стареньку “Таврію” на електрокар і проїхали 3,7 тис. кілометрів із Дніпра до Берліну і назад.

Ентузіасти Олексій Полтавець, Володимир Карпенко та Кім Чен Бау склепали екологічну модель українського “ЗАЗу” в гаражі, передає ТСН.

Бензинову «Таврію» переобладнали в електрокар за 4 місяці.

“Встановили акумулятори потужністю 55 кінських сил, яких вистачає, щоб розігнатися до 110 кілометрів за годину, – розповідають ентузіасти. – Загалом вклали 5 тисяч доларів”.

Українці на саморобному електрокарі доїхали до Берліна

На одній зарядці електромобіль може проїхати до 300 кілометрів, ще 200 км – завдяки пауер-банку, розповідає Олексій Полтавець.

«Їхали через Київ, Рівне, Львів, а тоді через Польщу – на Берлін, – каже він. – Кордон пройшли добре і все тривало за планом, але в Польщі машина застрайкувала».

Довелося замінити коробку передач, щоб дістатися до Берліна, пригадує Кім Чен Бау. “Заїхали на заправку – масло витікає, стружка – хлопці панікують: все, додому, – розповідає він. – У Польщі “Таврій” немає взагалі, однак у Варшаві знайшли одну списану модель з робочою електричною складовою».

Найзручніша мережа електрозарядок виявилася в Україні.

“В Україні завдяки розгалуженій мережі електрозаправок дуже зручно їхати, – розповідає Олексій Полтавець. – Проблеми почалися в Німеччині: від кордону до столиці немає жодної зарядної станції, зате в Берліні їх встановили багато”.

У німецькій столиці український електрокар заряджався по сусідству з авто відомого бренду. Дипломати з посольства України з цікавістю розглядали салон електричної «Таврії». А от німців український саморобний електроавтомобіль шокував, згадує Кім Чен Бау. “Ніхто не знав, що це за машина, – додає Володимир Карпенко. – Дивуються, що вона 2006 року випуску – думають, що на ній ще дідусь їздив”.

Українці на саморобному електрокарі доїхали до Берліну

В успіх експерименту вірили не всі.

«Навіть на звичайному заводському електромобілі це важке випробування, а на саморобному такого ніхто не робив, – зауважує Олексій Полтавець. – Такі машини могли б в Україні «працювати» у службах доставки і перевезеннях».

Це вже другий, поліпшений автомобіль ентузіастів з Дніпра. “Якщо ми, троє хлопців, зібрали в гаражі машину, котра може доїхати до Берліна, то й у вас все вдасться! – наголошують вони. – Плануйте, мрійте, реалізовуйте!”.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *