У занедбаному Будинку композиторів знову залунала музика (+ фото, відео)

Минулої суботи у концертному залі Будинку творчості композиторів (БТК), що у Ворзелі, знову лунала музика, люди співали і танцювали.

У занедбаному Будинку композиторів знову залунала музика (+ фото, відео)

Уперше за 15 років це занедбане приміщення використовувалося за своїм призначенням. Люди доброї волі організувати концерт-ярмарок, на яких запросили усіх охочих, кому небайдужа подальша долю унікальної історико-культурної спадщини, яким є БТК у Ворзелі.

Вже кілька тижнів поспіль депутат Ворзельської селищної ради Марина Христюк та громадська активістка Юлія Полянська організовують людей для прибирання концертного корпусу Будинку композиторів – культового місця української музичної культури. Біля його входу вже назбирали цілі мішки зі сміттям, які, на жаль, ніяк не можуть вивезти ворзельські комунальники.

У занедбаному Будинку композиторів знову залунала музика (+ фото, відео)

Учора, 9 листопада, у прибраному від сміття, але з обмальованими стінами та вибитими вікнами й дверима концертному залі пройшов концерт, мета якого привернути увагу широких верст всеукраїнської та міжнародної громадськості до жахливого стану, в якому зараз перебувають будівлі БТК. З тим, аби відродити його й надалі активно використовувати за призначенням цю унікальну перлину не тільки українського, а й світового музичного мистецтва.

Радує, що на концерт зібралися дорослі й діти. Саме юні виконавці з дитячого музичного гурту Друзі band розпочали цього дня музичне дійство, виконуючи класичну та сучасну музику на скрипці, гітарі, ударниках. Чим викликали справжнє захоплення й оплески глядачів.

Потім продемонстрували свій виступ виконавиці гурту східних танців «Анна-Вікторія Аміра і шоу-беллі-денс Даймонд». Це було не тільки красиво, а й сміливо. Присутні виявилися у захваті від самовідданого вчинку танцівниць у східних костюмах виступати в такому прохолодному приміщенні. Хіба що «зігрівав» креативний «теплий» розпис сцени БТК, за що окрема подяка подружжю художників Лізі та Михайлу Гайворонським.

У занедбаному Будинку композиторів знову залунала музика (+ фото, відео)

Під справжні живі звуки української музики виступав музичний гурт «Зілля», який не тільки виконував автентичні пісні, а й влаштував справжні старосвітські танці, залучивши до них усіх охочих відвідувачів концерту в Будинку творчості композиторів.

Чим далі – тим більше музикантів збирав Будинок композиторів. Виступи тривали до пізнього вечора. І продовжувалися б набагато довше, якби у цьому приміщенні були нормальні умови. Наразі там немає ні вікон, ні дверей, ні опалення, ні освітлення… Організатори цього заходу та всі небайдужі до нашої історико-культурної спадщини люди сподіваються, що їхні нинішні зусилля стануть початком відродження цього культового місця – меки композиторів всеукраїнського та світового рівня.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості концерту в Будинку творчості композиторів

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *