Тиждень на ліквідацію Баланівського відстійника

Після виступів у соціальних мережах та публікації на сайті «Зоря Приірпіння» статті «ФЕКАЛЬНЕ ОЗЕРО НА БАЛАНІВЦІ» різко активізувалися причетні до неї особи. Наступного для після виходу публікації, тобто вчора, там з’явився Сергій Завгороднюк – директор ТОВ «Аргохолдінг», більш відомий в народі під назвою «Вовка-морковка», яке зливає нечистоти у рукотворне озеро, а також техніка, яка частково відкачала смердючі викиди, понизивши їхній рівень приблизно на півметра.

Тиждень на ліквідацію Баланівського відстійника

Сьогодні зранку біля фекального озера знову зібралися люди, яким вже остогидило дихати смородом. Також на місце події прибула журналістська група «Погляду» та «Зорі Приірпіння». Журналісти спілкувалися з людьми. Невдовзі на іншому боці стічного озера запримітили директора згаданого «Агрохолдінгу», члена Гостомельського виконкому Сергія Завгороднюка. Тільки-но тендітна кореспондентка «Погляду» Марія Марчук наблизилася, щоб поспілкуватися з приводу викидів його підприємства, як керівник чимдуш чкурнув від знімальної групи, що аж курява клубом здійнялася за його джипом.

Щоправда, через деякий час на місце втечі керманича прибув чоловік, який назвався юристом «Агрохолдингу», аби поспілкуватися з присутніми. Він називав копанку зі стоками «очисними спорудами», і заприсягався, що ніхто з приводу викиду нечистот до «Агрохолдінга» ніколи офіційно не звертався.  Одразу це заперечив присутній на місці подій депутат Гостомельської селищної ради, член комісії з питань екології Анатолій Туровський. Він сам неодноразово звертався до «Агрохолдингу» та селищної ради, також передавав звернення людей, які вже кілька років потерпають від цього смороду.

Тиждень на ліквідацію Баланівського відстійника
Фото не може передати запаху. Його можна “відчути”, дивлячись на цих опаришів, які водяться у зливних стоках.

Коли рукотворне фекальне озеро переповнюється, його стоки смердючими струмками заливають поля й городи, розташовані нижче. Так житель провулку Авіаційний Михайло (йому найбільш не пощастило зі зливним струмочком) розповів, що в час, коли вітер з боку відстійника, просто немає чим дихати. Смердючі води заливають його двір і город. Вода у колодязях та 20-метрових свердловинах наче в каналізації. Умиєшся – і шкіра злазить.

Тиждень на ліквідацію Баланівського відстійника

Досліджуючи викиди в смердюче озеро, виявили, що до нього ведуть не тільки труба з «Вовки-морковки», а ще якісь незрозумілі труби з боку новобудов по Остромирській (раніше Радгоспна). Місцеві жителі підозрюють, що окрім всього іншого сюди скидаються ще й фекальні нечистоти з багатоквартирних будинків, які на Баланівці зводяться ударними темпами. Відтак, виникає небезпека, що новосели мимоволі спочатку зливають свої нечистоти у фекальне озеро за кілька сотень метрів, а потім дихають «ароматом», який з нього поширюється.

Тиждень на ліквідацію Баланівського відстійника

Анатолій Туровський, який пам’ятає ще радянські часи й передовий на весь тодішній Союз радгосп «Бучанський», розповів, що раніше такого не було. На місці нинішнього «Агрохолдингу» знаходився консервний завод. Налагоджене виробництво мало чіткий щоденний ліміт споживання води і належним чином збудовані очисні споруди закритого типу. Їхні залишки й зараз можна побачити серед чагарників. А те, що зараз представники «Вовки-морковки» називають «очисними спорудами», фактично є пародією на них.

Тиждень на ліквідацію Баланівського відстійника

Люди, які вчора спілкувалися з директором «Агрохолдингу» Завгороднюком, сказали, що він пообіцяв вирішити проблему зі стоками нечистот його підприємства за вісім днів. Що ж поживемо-побачимо… За цей час можна почистити вже утворене фекальне озеро. Але нереально спорудити повноцінні очисні споруди й припинити викиди на відкриту місцевість.

Тиждень на ліквідацію Баланівського відстійника

У будь-якому разі «Зоря Приірпіння» бере на контроль цю проблему жителів Баланівки. Подивимося, яка тут буде ситуація через тиждень. До слова, на День Конституції України. Побачимо наскільки її поважають в гостомельському «Агрохолдингу».

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *