Створено петицію з вимогою заборонити куріння цигарок на балконах багатоквартирних будиків

Жителі столиці виступили з ініціативою посилити боротьбу з курінням в громадських місцях, в тому числі, заборонити паління цигарок на балконах багатоквартирних будинків. Відповідна петиція з’явилася на сайті Київради.

Автор ініціативи пропонує впровадити штрафи за куріння на балконах багатоквартирних будинків, у квартирах і під вікнами, а також збільшити штрафи за викинуті в недозволеному місці недопалки. Далі текст петиції.

“На даний момент закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» майже не виконується. Через куріння на балконах та у під’їздах багатоквартирних будинків тютюновий дим потрапляє у сусідні квартири, що завдає істотної шкоди здоров’ю людей, що не курять, в тому числі дітей і вагітних жінок.
З метою захисту здоров’я населення України, профілактики тютюнопаління, зменшення поширення захворювань, спричинених курінням, в тому числі серцево-судинних та онкозахворювань, закликаємо Київську міську ради вжити невідкладних заходів щодо посилення боротьби з курінням в громадських місцях, посилити контроль за виконанням Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення»:
1) З метою зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення запровадити штрафи за куріння НА БАЛКОНАХ багатоквартирних будинків, у квартирах та під вікнами будинків;
2) Збільшити розмір штрафів за паління і викидання недопалків в громадських місцях (в тому числі у під’їздах, на прибудинкових територіях, дитячих майданчиках, зупинках громадського транспорту, біля закладів харчування тощо);
3) Розміщення на дверях під’їздів, біля ліфтів та на міжповерхових сходових майданчиках інформації щодо заборони паління і щодо існуючих розмірів штрафів;
4) Поквартирне інформування мешканців, закріпленими (дільничими) інспекторами поліції, інспекторами ДСНС, працівниками обслуговуючих компаній з благоустрою під особисті підписи про заборону тютюнопаління в квартирах, на балконах та у під’їздах, викидання недопалків у місцях загального користування на прибудинковій території.
5) Позначити відповідними знаками та написами спеціально обладнані місця для куріння, що знаходитимуться на безпечній відстані від житлових будинків, навчальних закладів, об’єктів соціальної сфери тощо.
Ці заходи допоможуть захистити законні права громадян на безпечне і здорове довкілля, закріплені ст. 50 Конституції України, а також дозволять збільшити надходження до бюджету у вигляді штрафів за порушення встановлених обмежень щодо куріння в громадських місцях.”

Для того, щоб петицію розглянули депутати, вона повинна набрати 10 тис. голосів в наступні 78 днів. На даний час голосів 695.

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *