«Стіна в ґрунті»: специфіка будівництва метро до станції Мостицька на Виноградарі (+ фото)

ПАТ «Київметробуд» показало у фоторепортажі, як проходить черговий етап будівництва метро на Виноградар.

Метробудівці пишуть, що їх робітники досліджували глибини надр під майбутніми перегінними тунелями гілки метро. Тут буде стартувати прохідницький щит.

Нині тут використовують інженерний прийом під назвою «стіна в грунті». Вона триматиме грунт, коли викопають котлован для запуску щита, щоб збудувати тунелі. На фото показано, як зварювальники споруджують каркаси для заливки бетону.

Як розповідав «Вечірньому Києву» керівник авторського колективу проекту будівництва метро на Виноградар, директор інституту «Київметропроект» Віктор Янікін, при спорудженні метро в цьому районі потрібен спеціальний прохідницький щит, щоб вивести нову ділянку тунелю глибокого закладення на поверхню до майбутньої станції «Мостицька». Це найскладніший відрізок траси через водонасичені грунти і пливуни.

Саме у «Київметробуду» таких щити є два, ними будувалися тунелі в бік Теремків. Потрібно буде не дуже довго використовувати прохідницькі щити. Але ділянка їх роботи дуже складна за структурою ґрунтів й підземними водами. До того ж, потрібно буде вийти із значної глибини майже під поверхню. Далі лінія метро буде не глибокого залягання.

Джерело: Вечірній Київ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *