Сонячні жалюзі забезпечать квартиру електроенергією

Українець придумав розумні віконні жалюзі, які виробляють електрику. Якщо повісити їх на всі вікна, що виходять на південну сторону квартири, можна забезпечити базові потреби сім’ї в електроенергії.

Український підприємець Євген Ерік продемонстрував в ході конференції iForum в Києві свій винахід в області сонячної енергетики – розумні жалюзі, які генерують електрику. Стартап називається SolarGaps .

Прототипи віконних жалюзей, сонячних панелей на них і контролера – розроблені і вироблені в Україні . «Дуже хотілося б, щоб не тільки даху, але і площа вікон використовувалася для генерації електроенергії», – зазначає Євген Ерік.

Євген Ерік півроку працює над проектом в рамках акселератора IoT-Hub. За його словами, розробкою вже зацікавилися три інвестиційні компанії. «Під час iForum підходили також представники бізнес-центру, коворкінгу і готелю, яким був цікавий сам кінцевий продукт», – додав він.

Сонячні жалюзі забезпечать квартиру електроенергією

Устаткування жалюзі звичайного вікна в квартирі, за його оцінками, буде обходитися в $300. Для бізнес-центрів – $150 кв. метр. Система розрахована на роботу протягом 10-ти років.

Контролер в комплекті з жалюзі може забезпечити трансформацію отриманої енергії під стандартну напругу – W 220. «Жалюзі просто можна включити в домашню розетку – вони будуть забезпечувати квартирну мережу електрикою», – говорить винахідник

За його словами, холодильник в середньому споживає 150 Ватт. А одне вікно спроможне генерувати 300 Ватт. «Двокімнатна квартира з трьома вікнами, що виходять на південну сторону, здатні дати 600 ват електрики на годину. Загалом, близько 4-5 кВт-годин на добу. Тобто, 150 кВт-год. на місяць. Це середньомісячне споживання електроенергії двокімнатної квартири. Ви зможете себе самі забезпечувати і нічого не платити, встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії», – підкреслює Ерік.

Крім того, енергія може «закачуватимуться» в накопичувач і використовуватися при відключеннях світла. Можна також продавати зайву енергію в мережу за зеленим тарифом.

Розробка самої технології обійшлася більше ніж в $20 000. Проект орієнтований на європейський і український ринок .

Влітку запланований вихід на Kickstarter . Якщо краудфандінгова кампанія виявиться успішною, основне виробництво стартап планує налагодити в Китаї. Ерік планує зібрати щонайменше $100 000 мінімум. «А взагалі проекти сонячної енергетики на Kickstarter піднімають до $2 млн.», – підкреслює він.

Джерело: liga.net

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Arrow
Arrow
PlayPause
prodam
Slider
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Один комментарий на “Сонячні жалюзі забезпечать квартиру електроенергією

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *