САМОВІДВОДОМ СУД ВИЗНАВ, ЩО СЛІДСТВО У СПРАВІ ПОТЮМЕНКО ПРОВОДИЛОСЯ З ПОРУШЕННЯМИ ЗАКОНУ

Колегія суддів Ірпінського міського суду у складі головуючого судді В. Линника, суддів О. Пархоменко та Н. Карабази взяла самовідвід у кримінальній справі Ірини Потюменко. Таке рішення було ухвалено на засіданні 19 червня.

САМОВІДВОДОМ СУД ВИЗНАВ, ЩО СЛІДСТВО У СПРАВІ ПОТЮМЕНКО ПРОВОДИЛОСЯ З ПОРУШЕННЯМИ ЗАКОНУ

Суд мотивував своє рішення тим, що вищевказані судді вже приймали участь в попередньому слуханні цієї справи (в жовтні минулого року суд повернув обвинувальний акт прокуратури на доопрацювання), і тому не можуть розглядати справу зараз, коли є по суті, вже новий обвинувальний акт.

Ця справа за статтею 309 Кримінального кодексу перебуває на розгляді суду вже більше року. Рік Ірина Потюменко провела за гратами в слідчому ізоляторі, і лише 5 травня  була звільнена під домашній арешт. У справі немає належних доказів, що Ірина зберігала вдома наркотичні речовини з метою збуту. А начебто її «співучасника» у справі, як виявилося в суді, просто …не існує в природі. Також у справі немає потерпілих, а під час проведення обшук в помешканні І. Потюменко зникли її особисті цінні речі.

Під час сьогоднішнього засідання з’ясувалося, що прокурор зачитує дещо інший обвинувальний акт, ніж той, який був попередньо надісланий суду. Зваживши на ряд обставин суд після нарадчої кімнати ухвалив рішення про самовідвід. Тепер слухання проводитиметься в іншому суді. Підсудність буде визначати Апеляційний суд Київської області.

Хочеться сподіватися, що правосуддя й далі буде проходити в об’єктивному руслі, і судді будуть керуватися лише законом та беззаперечними доказами у справі. І аж ніяк не непрофесійними висновками слідства, які, на жаль, ще трапляються в нашій країні, яка декларує дорогу до європейського слідства та правосуддя.

 

Автор: Зореслав ЗАМОЙСЬКИЙ

Arrow
Arrow
PlayPause
prodam
Slider
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *