Рюкзаки, чохли для ноутбуків та обкладинки на документи… із рекламних банерів

Рюкзаки, чохли для ноутбуків та обкладинки на документи... із рекламних банерів

Студентка факультету екології одного зі столичних вузів Дарина Антоненко шиє з використаної банерної тканини рюкзаки, чохли на ноутбуки та обкладинки на документи. Першу сумку з відходів поліграфії дівчина створила більше року тому.

«Мій тато друкує на банерах і я почала шукати способи їх утилізації, – розповідає Дарина Антоненко. – У світі їх звозять до Туреччини і спалюють».

Студентка вивчила всі типи банерної тканини і почала приймати індивідуальні замовлення. Батько дівчини допомагає з дизайном, логістикою і перевезенням, а мама займається комунікацією і стратегією бізнесу.

Перед використанням банери перевіряють на механічні пошкодження, ретельно миють, сушать і тільки потім кроять. Для повторного використання підходять не всі матеріали. “Деякі банери абсолютно непридатні для пошиття та використання у побуті, – пояснює Дарина Антоненко. – Від таких матеріалів відмовляємося відразу”.

Перешивати речі з банерної тканини не можна, ділиться досвідом швачка Галина Сукачова. «Розпорювати банери не можна, треба строчити тільки один раз, – пояснює вона. – У нашому випадку дається тільки один шанс».

Рюкзаки, чохли для ноутбуків та обкладинки на документи... із рекламних банерів

Найчастіше використані банери привозять замовники для виготовлення, зокрема, корпоративних сумок.

“Ми вибираємо естетично красиві елементи, які стають основним акцентом на сумці або інших речах, – пояснює Дарина Антоненко. – Кожен наш продукт – унікальний, купивши таку сумку, можна бути впевненим, що більше такої ні в кого немає”.

Згодом банери стали привозити виставкові центри, розповідає дівчина. «Кожен клієнт може внести у виріб щось своє – додати або прибрати додаткову кишеню, самостійно обрати фурнітуру, або ж просто замовити щось незвичайне, – каже Дарина Антоненко. – Серед останніх замовлень – чохли на шаблю і рушницю.

Нещодавно почали шити зі старих клаптиків нові банери, на які потім наносять логотип компанії, продовжує студентка.

«Свого виробництва у нас немає – п’ять швачок працює у різних куточках столиці, – розповідає Дарина Антоненко. – Перші півроку працювали в збиток, незабаром “вийшли в нуль”, а зараз навіть є невеликий прибуток».

Рюкзаки, чохли для ноутбуків та обкладинки на документи... із рекламних банерів

Бізнес більше орієнтований на те, щоб змінити життя кожного з нас, наголошує дівчина.

У майбутньому Дарина Антоненко планує створити академію ресайклінгу і апсайклінгу (створення нових речей). “Це буде еко-хаб з лекторієм, в якому читатимуть різні лекції на еко-тематику, з магазинчиком, де можна буде придбати продукцію українських еко-компаній, з великою майстернею, де буде наше виробництво, – ділиться планами на майбутнє Дарина Антоненко. – Влаштовуватимемо і корпоративні майстер-класи та екскурсії на виробництво речей з банерів».

Щорічно в Україні близько 15 тисяч тонн банерів потрапляють на полігони і звалища, де матеріал буде розкладатися 500 років.

Джерело: ecotown

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *