Проблеми утилізації новорічних ялинок

Або Комунальники мають полегшувати життя людям чи люди комунальникам?

Нещодавно в Ірпені сталася резонансна подія. Працівники «муніципальної варти» жорстоко побили чоловіка, який виступив проти того, аби в парку «Покровський» утворили склад використаних новорічних ялинок. Міру правоти й провини кожної зі сторін залишимо для оцінки правоохоронним структурам. Наразі проаналізуємо першопричини, що викликав цей конфлікт та їхні наслідки з огляду на весь післяноворічний Ірпінь.

Проблеми утилізації новорічних ялинок  Або Комунальники мають полегшувати життя людям чи люди комунальникам?

Далеко не кожна новація недовідставленої влади приживається чи просто нормально сприймається жителями Ірпеня. Так сталося із недавньою ідеєю створити окремі пункти прийому «відпрацьованих» новорічних ялинок в різних місцях Ірпеня, які мають діяти до 1 лютого. Один із цих пунктів за задумом авторів має розміщуватися у парку «Покровський». До слова, автор ідеї: КП «Управління благоустрою міста», керівником якого є Юлія Прибилова.

Ясна річ, що Новий рік в Ірпені святкують далеко не вперше, і проблема утилізації новорічних ялинок також не нова. До цього року з нею якось справлялися якщо не бездоганно, то принаймні без подібних ексцесів. Що ж таке «інноваційне» приготувала влада на рік 2020?

А от що. Замість визначених місць збору ялинок на прибудинкових територіях – вигадали «покращення» у вигляді чотирьох пунктів збору на весь Ірпінь. Можна лише уявити скільки ялинок накидають за 20 днів збору в один пункт збору, і яка живність встигне там завестися, доки комунальники спроможуться розібрати ці завали. До того ж  далеко не всі мешканці Ірпеня бажають мають можливість і бажання добиратися із цими сухими соснами до так званих пунктів прийому. Адже для багатьох жителів окраїн відстань до найближчого пункту ялинкового збору становить кілька кілометрів. Як наприклад, від південної частини міста (на в’їзді з боку Водоканалу) до вулиці Слов’янської, на якій розташований найближчий пункт – це більше двох кілометрів. Не кажучи вже про жителів масивів Романівка і Стоянка, для яких наче апріорі передбачене місцем «утилізації» прилеглі ліси.

Виходить, що здати «відпрацьовану» новорічну ялинку стало значно важче, аніж було придбати. Нав’язкуватий передноворічний сервіс був у кожному зручному місці. Ясна річ – це ж прибуток! А от з вивезенням виникли ускладнення. Кому це потрібно?! Це ж збитки…

Внаслідок чого простори ірпінського інтернету зарясніли фотоілюстраціями викинутих ялинок де заманеться, насамперед у лісопаркових зонах.

Проблеми утилізації новорічних ялинок  Або Комунальники мають полегшувати життя людям чи люди комунальникам?

Не варто виправдовувати категорію населення, яка вчиняє подібним чином. Проте, з іншого боку, як народ заслуговує владу, яку обрав – так і влада заслуговує на вибрики й неадекват електорату, завдяки якому тримається біля бюджетного «корита».

У світлі ялинкових маніпуляцій виникає основоположне запитання: хто для допомоги кому задуманий: народ для влади чи влада для народу? Аби було зрозуміліше в контексті обговорюваної проблеми, сформулюємо цю думку наблизивши до постноворічної ірпінської дійсності: комунальники існують для того, аби полегшити життя людям? Чи люди існують для того, аби полегшувати життя комунальникам? (До слова, чи в курсі останні, хто на чиї податки живе?).

Судячи зі згаданої ялинкової інновації – ірпінські чиновники схильні до другого варіанту. Інакше як пояснити такий «інноваційний» задум із чотирма пунктами ялинкового збору на все місто замість окремих місць біля сміттєвих контейнерів, як це робилося до цього часу?! Сохлі ялинки забирало й утилізувало комунальне підприємство  КЖЕП «Ірпінь», яке отримує регулярні дотації з міського бюджету. Іншими словами, функціонує за гроші Громади.

Видається, що нинішня недовідставлена влада вже остаточно запрацювалася й загралася організаційно-політичними ігрищами. Їхні реорганізації вилазять боком то в одному, то в іншому місці. Варто пригадати хоча б недавнє закриття КП «Ірпіньзеленбуд», яке мало на меті фактично дві цілі: забрати чималу комунальну територію в центрі міста під забудову і позбавити посади неугодної КіНОшній владі Ольгу Олійнич.

Ось так вони й реалізують свої задуми. Тим часом діяльність новоутвореного КП «Управління благоустрою міста» викликає згадані вище конфлікті ситуації. Колишні працівники «Ірпіньзеленбуду» у приватних розмовах скаржаться на нинішнє бездарне керівництво і просять «повернути назад Ольгу Романівну». Тим часом звільнені з посад керівниця КП «Ірпіньзеленбуд» та її заступниця, відповідно Ольга Олійнич та Олена Севастьянова – подали до суду за незаконне звільнення. По цій справі вже призначено судовий розгляд на 12 лютого. Але це вже тема для наступних публікацій.

 

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Читайте також:

НОВОРІЧНУ ЯЛИНКУ ЗАБОРОНЯЛИ ДВІЧІ

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *