Презентовано збірку документів: «Чорнобильське досьє КҐБ»

У Києві відбулась презентація систематизованої збірки документів “Чорнобильське досьє КҐБ. Суспільні настрої. ЧАЕС у поставарійний період”. У заході взяли участь директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, професор української історії Гарвардського університету Сергій Плохій, упорядник видання український історик і краєзнавець Олег Бажан, а також колишній ліквідатор і командир взводу радіаційної розвідки Сергій Мирний.

Презентовано збірку документів: «Чорнобильське досьє КҐБ»Представлене широкому загалу видання було підготовлене Галузевим державним архівом Служби безпеки України спільно з Інститутом історії НАН України за сприяння Українського інституту національної пам’яті на основі розсекречених архівних документів КБД УРСР. Збірка містить документи періоду 1986-1991 років, які висвітлюють пост-чорнобильське життя ‒ суспільні настрої, повсякдення, заходи із ліквідації наслідків аварії. У книзі, зокрема, зображені моделі ситуативної поведінки різних груп населення України після оприлюднення інформації про масштабне “ядерне лихо”, а також реакція світової спільноти на Чорнобильську трагедію.

Окрему категорію матеріалів становлять інформування радянськими органами держбезпеки відповідних інстанцій про стан ЧАЕС, вжиті заходи з підвищення безпечної експлуатації об’єкта «Укриття», ситуацію в зоні відчуження. Виступаючи перед присутніми, директор ГДА СБУ Андрій Когут повідомив, що представлений збірник – це перша частина того масиву інформації, який буде опубліковано. Він також анонсував, що другий випуск охоплюватиме період будівництва ЧАЕС і безпосередньо аварії.

Електронну версію видання можна завантажити на веб-сайтах Українського інституту національної пам’яті та Інституту історії НАН України.

Джерело: Пресцентр СБ України

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *