Підпал авто Кухалейшвілі, затримання Мирончука, стимулювання слідства Карплюком та камери відеоспостереження від Зіневича

Підпал авто Кухалейшвілі, затримання Мирончука, стимулювання слідства Карплюком та камери відеоспостереження від ЗіневичаЗвістка про підпал автомобіля активіста з Ірпеня Лаврентія Кухалейшвілі встигла облетіти весь Ірпінь та навколишні міста і села. З цього приводу вже висловлено безліч думок та версій. «Зоря Приірпіння» провела своє розслідування цього випадку.

 

Виручив «трофейний» вогнегасник

Як розповів Лаврентій Кухалейшвілі, палаючу машину у своєму дворі він побачив близько 3-ї години ночі. Прокинувся, почувши вибух пропаленого колеса. Вискочивши з хати, почав гасити полум’я. Дуже став у пригоді «трофейний» вогнегасник, який залишили тітушки після облоги однієї з конфліктних забудов – з нього вони поливали активістів.

Підпал авто Кухалейшвілі, затримання Мирончука, стимулювання слідства Карплюком та камери відеоспостереження від ЗіневичаПроте, лише одного такого вогнегасника для сильно розбурханого полум’я виявилося замало. На щастя, швидко приїхала на виклик пожежна машина, яка оперативно загасила загорання, не дозволивши вогню перекинутися на господарську будівлю поруч та раніше (ще 2012 року) підпалену машину, яка також стояла неподалік у дворі. Після чого прибулі експерти вибухово-технічної служби обстежили місце події, взявши на експертизу зразки обгорілого авто.

Підпал авто Кухалейшвілі, затримання Мирончука, стимулювання слідства Карплюком та камери відеоспостереження від ЗіневичаНаглядне спостереження схиляє до версії умисного підпалу, яке відбулося за досить стандартним сценарієм, як у першому випадку підпалу авто Кухалейшвілі та багатьох інших подібних інцидентах. Розбите лобове скло і займання у кількох місцях. Зловмисники діють наступним чином. Розливають запальну суміш (у даному випадку бензин, запах якого було добре чути за кілька годин після гасіння пожежі) таким чином, аби вона проникла якомога дужче під капот та в салон автомобіля. Після чого його підпалюють. У даному випадку тільки швидке гасіння та порожній бензобак врятували від того, аби машина вигоріла до тла та спричинила пожежу прилеглих об’єктів.

 

Поліція зупинила забудовника за кермом – той віддав ключі й пішов 

Цікаво, що за дві години до цього підпалу в іншому місці Ірпеня сталася ще одна неординарна подія. Поліцейський патруль на вулиці Мінеральній затримав водія з підозрою на алкогольне сп’яніння. Він не мав при собі ні прав, ні техпаспорта на автомобіль. Водій відмовився від проходження тексту на наявність алкоголю, віддав ключі від авто та громадянський паспорт працівникам поліції й пішов з місця події. Як зазначає «Портал Ірпеня», цим водієм виявився нині найбільший ірпінський забудовник Антон Мирончук. Саме з діяльністю його компанії «Орлан інвест» пов’язані найбільші будівельні афери, скандали й протистояння з громадськістю в Ірпені. Повсякчас з іншої сторони барикад опинявся активіст Лаврентій Кухалейшвілі, оскільки своєю забудовницькою діяльністю Мирончук вже внадився в заплавні землі річки Ірпінь. З усього цього можна зробити висновок, що маститий забудовник далеко не в захваті від громадської діяльності Кухалейшвілі, і в ту ніч – після провалу намірів забудови заплави біля шлюзу – був явно не в настрої. Звісно, це ще не доказ для звинувачення, але все таки інформація для роздумів. Бо ж не спроста повчав легендарний Шерлок Холмс: шукайте мотиви!

 

З вишуканим цинізмом «привітання» з днем народження

Лаврентій вражений цинізмом, з яким розправляються з ним «ці потвори». Першу машину 5 років тому спалили саме на день народження його дружини, а цього разу – на день народження його мами. По гарячих слідах Кухалейшвілі опублікував досить гнівний пост на своїй сторінці в «Фейсбуці», в якому фактично звинуватив в організації підпалу колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка.

Останній не забарився з постом у відповідь, звинувативши в організації підпалу іншого громадського активіста – власника інтернет-компанії «Бест» Олексія Зіневича, який разом з Кухалейшвілі та іншими небайдужими людьми боронить Ірпінь від забудов, у тім числі й заплави Ірпінь-річки. Мовляв, у такий спосіб Зіневич хоче дискредитувати «Нові обличчя». М’яко кажучи, дане твердження не видається переконливим, зважаючи самодискредитацію внаслідок дерибану ірпінських земель та сотень мільйонів бюджетних коштів КіНОшною поки що владою.

 

Стимулює слідство, вказуючи потрібний підсумок

До того ж досить дивними видаються обіцянки від Карплюка грошової винагороди слідчим та інформаторам у пошуках організаторів та виконавців підпалу. Насамперед, зважаючи на те, що він кількома рядками вище вже сам «знайшов» і вказав на «винного». Виходить, що відставний мер Ірпеня зібрався преміювати не об’єктивне й неупереджене слідство, а таке, що визнає «винним» на кого вкаже перстом сам фінансовий стимулятор розслідування.

 

Бюджетні відеокамери чомусь (?) не допомагають розкривати злочини

Свій коментар у відповідь на ці закиди оприлюднив на сторінці в «Фейсбук» Олексій Зіневич. Він пообіцяв від компанії «Бест» встановити у дворі Лаврентія Кухалейшвілі камери відеоспостереження.

Підпал авто Кухалейшвілі, затримання Мирончука, стимулювання слідства Карплюком та камери відеоспостереження від ЗіневичаАби убезпечити його від нападів у майбутньому. Адже раніше встановлений в Ірпені за бюджетні 4 мільйони комплекс відеоспостереження не допоміг у розкриттях злочинів.

Олександр НАКАЗНЕНКО

P. S. Ірпінська Громада, люди доброї волі вирішили допомогти матеріально Лаврентію Кухалейшвілі на ремонт підпаленої машини.

Всі охочі можуть перерахувати кошти на його картку ПриватБанку 4149 4393 9279 7878

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Один комментарий на “Підпал авто Кухалейшвілі, затримання Мирончука, стимулювання слідства Карплюком та камери відеоспостереження від Зіневича

  1. Саме смішне що справу про адміністративне правопорушення закрили в липні, хоч водій і був п’яний але заслуженого покарання так і не отримав, хай живе правосуддя в Україні! Не однакове для всіх.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *