Передвиборче падіння карплюківського моста

Аварійними залишаються три пішохідні мостові сполучення в заплаві

 

Звістка про падіння пішохідного моста на Ірпінській набережній миттю облетіла інформаційний простір Приірпіння, виплеснувшись далеко за його межі. Подія, без сумніву, непересічна й повчальна. Обвалився не просто міст – а один зі знакових піар-майданчиків нинішньої поки що влади.

Передвиборче падіння карплюківського моста  Аварійними залишаються три пішохідні мостові сполучення в заплаві

Зрозуміло, що його падіння для Карплюка це недобрий знак, особливо у світлі активної кандидатської піар-компанії по нашому 95-му округу. І яку б «хорошу міну при поганій грі» не робило його оточення, показовим залишається факт, з яким поспіхом заходилися ремонтувати проламаний міст та виправдовуватися перед електоратом.

Спорудивши для «красоти» два пішохідні місточки над викопаною канавою від Ірпінь-річки до штучної водойми в заплаві, всупереч будівельним нормативам, вимогам безпеки й здоровому глузду взагалі – натикали мостові з’єднання в глевкі торф’яні ґрунти заплави. Менше року тому з «помпою» відкрили так звану набережну, в яку вже вгатили 15 мільйонів бюджетних коштів… це тільки для початку.

Обидва ці мости з часу їхнього спорудження є й залишаються потенційно аварійними. Один із них, арковий, нещодавно обвалився під напливом людей на святкування Купала. Пощастило, що обійшлося синцями й збитими колінами, хоча могло бути й гірше.

Найсумніше у цій історії те, що наразі в заплаві Ірпінь-річки неподалік Будинку творчості письменників залишаються потенційно небезпечними три (!) пішохідні мости, оскільки два з них зроблені, а інший, старий, перероблений не для людей, а за для піару й показухи.

Мостові з’єднання не мають надійних опор на розмитих берегах викопаної канави. Лише з боків підпираються тротуарною плиткою, що легко роз’їжджається внаслідок природньої деформації і зміщення заплавних ґрунтів, які розмивають як дощові, так і підземні води. Словом, подібна аварія може повторитися будь-коли з кожним з цих двох мостів, які «відчаливши від берега» просто зламаються під натовпом людей, кучугурами снігу чи власною вагою.

Передвиборче падіння карплюківського моста  Аварійними залишаються три пішохідні мостові сполучення в заплаві

Трохи далі у бік залізниці є старий пішохідний міст через Ірпінь-річку, який було реконструйовано в процесі облаштування згаданої піар-набережної. Єдине, що зробили потрібне – замінили зношені старі пішохідне полотно й перила. Натомість ще поначіпляли на міст кілька тонн всіляких «красівостей». Без опори на береги річки ці декоративні елементи значно збільшують вагове навантаження на мостове сполучення. Внаслідок чого перетворюють і його на аварійне.

Смішно, аби не було так сумно те, що автори цих творінь замість того, аби зробити належні висновки та виправити грубі помилки проектантів, віджартовуються, не бажаючи реально вирішити проблему безпеки людей.

Жарти рівня: міст упав через велику популярність набережної – наводять на аналогії з виборчим рейтингом Карплюка, який також може з тріском провалитися «внаслідок неабиякої популярності».

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *