Новий електричний автобус може проїхати 600 км на одній зарядці

 1 0 0 Новий електричний автобус може проїхати 600 км на одній зарядці

Компанія Proterra, яка вже не перший рік займається розробкою електричних автобусів, днями представила нову модель з рекордним пробігом. Електричний автобус Catalyst E2 здатний проїхати близько 563 км на одній зарядці, а на тестовій трасі (без зупинок і міських пробок) цей показник вдалося довести до 965 км. За словами виробника, цього має вистачити на повний день роботи громадського транспорту, пише видання Wired.

«Секрет автономності автобусів Catalyst E2 полягає у використанні двох гігантських акумуляторів розміром з матрац, – говорить віце-президент компанії Метт Хортон. – Їхня загальна ємність становить 660 кВт • год.»

Для порівняння, в новому Chevy Bolt встановлена ??батарея на 60 кВт · год, а в оновленій Tesla Model S – на 100 кВт · год. При цьому вага електробуса – близько 12 тонн при довжині 12 метрів. Це менше, ніж у більшості автобусів такого ж розміру. Знижена маса дозволяє економити потужність.

Нові електроавтобуси недешеві. Їхня вартість – $ 800 тис. , в той час як за звичайний дизельний автобус просять $ 300 000. Виробник розраховує зменшити цю різницю за рахунок державних субсидій.

Електричний автобус повністю заряджатиметься максимум за 5 годин, але в якості додаткової опції виробники можуть запропонувати і систему зарядки під час їзди. Також для економії енергії автобус оснащений регенеративною гальмівною системою. Така ж система є, наприклад, на автомобілях Prius. Вона повертає в двигун частину кінетичної енергії, що вивільняється при гальмуванні.

Представники бренду відзначають, що:

«Електроавтобуси Proterra Catalyst E2 зможуть працювати на маршруті протягом цілого робочого дня, без підзарядки».

Очевидно, що персональні електромобілі приносять багато користі, однак ще більше – автобуси та вантажівки (особливо у великих містах). Зокрема, громадські автобуси є ідеальним варіантом для електрифікації. Вони мають передбачувані маршрути, тому зручні для зарядної інфраструктури. А тривала зарядка не має значення, оскільки автобуси припарковуються на ніч.

Нові електроавтобуси вийдуть на американські дороги у 2017 році. Однак вони не зможуть радикально змінити екологічну ситуацію. В США транспорт виробляє лише 26% парникових газів. З них тільки 4% викидів припадає на автобуси. Якщо врахувати, що половину всього автобусного парку Америки складають електробуси, то скорочення викидів сягає максимум 2%.
При цьому не варто забувати, що для вироблення електрики часто використовується вуглеводневе паливо – газ чи вугілля. Тому найчастіше електробуси служать хіба що нагадуванням людям про необхідність скорочення споживання вуглеводневого палива.

За словами Джона Вудруфа, наукового співробітника інституту дослідження транспорту в Мічиганському університеті:

«Електробуси – це хороше нагадування про місце, в якому ми живемо. Якщо людина щодня їздить на роботу на «зеленому» автобусі, вона мимоволі задумається про те, що вона робить для поліпшення стану навколишнього середовища».

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *