Новий електричний автобус може проїхати 600 км на одній зарядці

 1 0 0 Новий електричний автобус може проїхати 600 км на одній зарядці

Компанія Proterra, яка вже не перший рік займається розробкою електричних автобусів, днями представила нову модель з рекордним пробігом. Електричний автобус Catalyst E2 здатний проїхати близько 563 км на одній зарядці, а на тестовій трасі (без зупинок і міських пробок) цей показник вдалося довести до 965 км. За словами виробника, цього має вистачити на повний день роботи громадського транспорту, пише видання Wired.

«Секрет автономності автобусів Catalyst E2 полягає у використанні двох гігантських акумуляторів розміром з матрац, – говорить віце-президент компанії Метт Хортон. – Їхня загальна ємність становить 660 кВт • год.»

Для порівняння, в новому Chevy Bolt встановлена ??батарея на 60 кВт · год, а в оновленій Tesla Model S – на 100 кВт · год. При цьому вага електробуса – близько 12 тонн при довжині 12 метрів. Це менше, ніж у більшості автобусів такого ж розміру. Знижена маса дозволяє економити потужність.

Нові електроавтобуси недешеві. Їхня вартість – $ 800 тис. , в той час як за звичайний дизельний автобус просять $ 300 000. Виробник розраховує зменшити цю різницю за рахунок державних субсидій.

Електричний автобус повністю заряджатиметься максимум за 5 годин, але в якості додаткової опції виробники можуть запропонувати і систему зарядки під час їзди. Також для економії енергії автобус оснащений регенеративною гальмівною системою. Така ж система є, наприклад, на автомобілях Prius. Вона повертає в двигун частину кінетичної енергії, що вивільняється при гальмуванні.

Представники бренду відзначають, що:

«Електроавтобуси Proterra Catalyst E2 зможуть працювати на маршруті протягом цілого робочого дня, без підзарядки».

Очевидно, що персональні електромобілі приносять багато користі, однак ще більше – автобуси та вантажівки (особливо у великих містах). Зокрема, громадські автобуси є ідеальним варіантом для електрифікації. Вони мають передбачувані маршрути, тому зручні для зарядної інфраструктури. А тривала зарядка не має значення, оскільки автобуси припарковуються на ніч.

Нові електроавтобуси вийдуть на американські дороги у 2017 році. Однак вони не зможуть радикально змінити екологічну ситуацію. В США транспорт виробляє лише 26% парникових газів. З них тільки 4% викидів припадає на автобуси. Якщо врахувати, що половину всього автобусного парку Америки складають електробуси, то скорочення викидів сягає максимум 2%.
При цьому не варто забувати, що для вироблення електрики часто використовується вуглеводневе паливо – газ чи вугілля. Тому найчастіше електробуси служать хіба що нагадуванням людям про необхідність скорочення споживання вуглеводневого палива.

За словами Джона Вудруфа, наукового співробітника інституту дослідження транспорту в Мічиганському університеті:

«Електробуси – це хороше нагадування про місце, в якому ми живемо. Якщо людина щодня їздить на роботу на «зеленому» автобусі, вона мимоволі задумається про те, що вона робить для поліпшення стану навколишнього середовища».

Arrow
Arrow
PlayPause
prodam
Slider
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *