Населення Приірпіння – 92569 чоловік: помирає більше, ніж народжується

Населення Приірпіння – 92569 чоловік: помирає більше, ніж народжуєтьсяНа сьогоднішньому засіданні виконкому Ірпіньради було озвучено показники кількості населення Приірпіння та динаміки його природнього і штучного приросту. У звіті «Про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Ірпінь та селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське за І півріччя 2018 р.» їх назвала начальниця відділу економіки Світлана Демченко.

З цього документу свідчить, що населення Ірпеня разом із селищами (Гостомель, Ворзель, Коцюбинське) становить 92 тисячі 569 чоловік (з них постійно проживаючих 91476). Не візьмуся стверджувати наскільки озвучені офіційні показники відповідають реальній дійсності, м’яко кажучи, перенаселеного Ірпеня і регіону в цілому. Далі просто сухі цифри офіційного звіту відділу економіки ІМР.

Протягом кількох років показник природнього приросту населення нашого регіону має негативне значення: у Приірпінні людей більше помирає, ніж народжується. Так за перше півріччя 2018 року показник був мінусовий -1,26%. Померло – 527 людей, народилося – 348.

Збільшення населення відбувається за рахунок приїжджих. За міграційним приростом населення Ірпінь посідає друге місце в Київській області. Протягом першого півріччя цього року цей показник за офіційними даними становив 1571 чоловік.

За поданням начальника управління освіти та науки Олега Білоруса було збільшено бюджетні видатки на харчування дітей у школах та дитсадках Приірпіння відповідно з 20 до 25 і з 25 до 30 гривень в день на одну дитину.

Член виконкому Андрій Гірник розповів про програму для дошкільнят запроваджену віднедавна в Києві. Там гроші для харчування нараховуються на дитину, а не ДНЗ. Відтак батьки мають можливість вибору за ці кошти віддати свого малюка до комунального чи приватного дитсадка, або виховувати й годувати дитину вдома. На запитання про можливість запровадження такого підходу в Приірпінні Олег Білорус відповів, що наразі це пробний проект, який реалізується поки що лише в Києві.

Населення Приірпіння – 92569 чоловік: помирає більше, ніж народжуєтьсяДавненько не було на засіданнях виконкому директора КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» Ігоря Дворнікова. Воно й на краще. Оскільки Дворніков постійно втаємничував від розголосу кошториси виконання різноманітних робіт, а його заступниця Жанна Остапчук звично оприлюднює їх повністю з точністю до копієчки. На звітному засіданні з її подачі члени виконкому проголосували за затвердження проектно-кошторисної документації:

1 млн 490 тис 82 грн на капітальний ремонт вулиці  Варшавська (від 74-ї Стрілецької дивізії до. Ветеранів Афганістану);

1 млн 352 тис 705 грн на капітальний ремонт пішохідної зони по вул. Ярославська (від №7 до №9);

298 тис 393 грн 13 коп на капітальний ремонт та озеленення пішохідних доріжок та озеленення в Гостомелі по вул. Свято-Покровській (від №60 до №76);

1 млн 446 тис 346 грн на капітальний ремонт мереж електропостачання ЗОШ №17 (по вул. Тищенка, 10).

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *