На Білоруському підприємстві регулярно вбивають поней. Заражене м’ясо може потрапити на прилавки України

На Білоруському підприємстві регулярно вбивають поней. Заражене м'ясо може потрапити на прилавки України

Страшну історію розповіли активісти з Білорусі про те, як в місті Мозир в жахливих умовах утримуються поні, а після тяжких мук їх пускають на ковбасу. Дізнатися про таку жорстокість вдалося завдяки історії поні Манюні та її рятівниці Анастасії.

Історія з Поні Манюня набула розголосу після того, як наприкінці 2018 року Анастасія Полінко, яка тримає приватну стайню «Кінський рай» і майже 10 років вчить верховій їзді всіх бажаючих, отримала повідомлення від працівників м’ясокомбінату, що привезли поні в жахливому стані і хочуть її вбити. Співробітникам м’ясокомбінату стало шкода поні Манюню. Тільки завдяки цьому, Анастасії вдалося дізнатися про цю тварину і забрати її до себе в стайню.

Стан поні був дійсно жахливим, як фізично, так і морально. Через недоглянуті копита тварина страждала ламінітом і не могла самостійно пересуватися. Крім цього поні мала безліч різних захворювань, її буквально несли на руках.

«Ламініт у коней – це інтоксикація організму. Організм тварини не може здолати якийсь отруєння, або її годують невідповідною їжею. Тоді відбувається розростання копитного рогу».

На Білоруському підприємстві регулярно вбивають поней. Заражене м'ясо може потрапити на прилавки України

Всі ці захворювання поні отримала на сільськогосподарському підприємстві «Зоря», де і в даний момент утримують в таких жахливих умовах й інших тварин. Манюні пощастило, її лікуванням і доглядом займаються в «Кінському раю». Фахівці стверджують, що на реабілітацію знадобиться приблизно півроку. Побоювання викликає те, що під загрозою перебувають й інші коні, яким не надають потрібний догляд і просто мучать тварин. Сам по собі догляд за поні не витратний, потрібно лише бажання. При цьому вже є охочі допомагати, потрібно лише оплачувати витрату палива.

На Білоруському підприємстві регулярно вбивають поней. Заражене м'ясо може потрапити на прилавки України

Маленька конячка з великими проблемами …

Фахівцям вдалося провести повну діагностику Манюні, знайшли ряд захворювань:

результат аналізів крові (біохімія):

– низький креатин – виснажений білковий запас м’язів;

– високий КФК і ЛДГ (хвороби м’язів);

– міоглабінурія або рабдоміліз;

– хвороби серця;

– глисти і невелике запалення;

– хвороба підшлункової.

Манюні потрібен тепер спеціальний догляд: масаж, озокерит і магнітотерапія. Страшно уявити, як зараз виживають інші поні.

Небезпечне м’ясо

Як показали подальші дослідження Манюні, крім перерахованих вище захворювань, тварина виявилася заглистованою, тобто якби все-таки її відправили на бойню, то отруєне м’ясо могло б потрапити на прилавки і Білорусі, і України. Тим більше, що в даний момент така ж ситуація зберігається відносно інших коней, і невідомо, скільки зараженого м’яса вже розповсюдили.

Чим може допомогти Україна?

Громадська організація «MLADABELARUS» звернулася з проханням інформаційної підтримки в новинне агентство України з бажанням донести до читачів те, як в Мозирі на підприємстві «Зоря» систематично вбивають поні. Мозир є містом-побратимом кількох українських міст: Коростень, Харцизьк, Ніжин і межує безпосередньо з Україною.

Керівництво міста на дану проблему НЕ реагує, роблячи вигляд, що нічого поганого не відбувається. Тому громадські працівники, в першу чергу, сподіваються на допомогу журналістів саме в містах-побратимах. Мета інформаційної акції – привернути увагу читачів не тільки в Україні, але і в Білорусі, притягнути до відповідальності винних співробітників підприємства «Зоря» і зупинити вбивство тварин. Все це можливо тільки за активної інформаційної підтримки.

Детальніше про цю історію: https://belsat.eu/programs/u-mazyry-poni-zavezli-na-myasakambinat-i-hatseli-pustsits-na-kilbasy/

Ситуацією займається громадська організація http://mladabelarus.eu

Джерело: Інформаційний портал

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *