Мистецький фестиваль у центрі Ірпеня

У суботу, 27 травня, на Центральній площі Ірпеня відбувся книжковий фестиваль «Irpin Book Fest-2017»,  метою  якого стала не тільки популяризація сучасної української літератури, а й благодійність, адже усі зібрані кошти будуть передані спеціалізованому закладу по роботі з дітьми із особливими потребами «Дивосвіт», де маленькі мешканці Ірпеня можуть творчо розвиватись, вдосконалюватись та соціалізуватись.

Мистецький фестиваль у центрі Ірпеня

До заходу долучились як київські, так і всеукраїнські видавництва і навіть окремі автори. Глядачів радували піснями й танцями юні таланти з усіх куточків Приірпіння, а від театральних вистав та сценок вихованців студії театру і кіно «Ромео і Джульєтта» перехоплювало подих.

Мистецький фестиваль у центрі Ірпеня

У процесі  зустрічей з письменниками, участі у майстер-класах та презентаціях, гості мали можливість насолодитись роботами художників-викладачів і вихованців одного з організаторів фестивалю   Художньої школи академічного рисунку і живопису «Irpen Art School». Нашим кореспондентам випала можливість поспілкуватись з засновником ХШАРЖ IAS, ведучим керівником, художником Євгенією  Харґрі.

–  Євгеніє, чому Ваша школа вирішила взяти участь у сьогоднішньому заході «Irpin Book Fest-2017»?

– Даний фестиваль проходить вперше у Ірпені, впевнена, що активна творча наснага фестивалю й художньої виставки “Art_Book” стануть щорічними, тож ХШАРЖ IAS планує щороку проводити даний благодійний аспект суспільної роботи спільно з чудовим Книжковим фестивалем “Irpin Book Fest”.

ХШАРЖ IAS «Irpen Art School» бере участь у більшості благодійних подій, тож сьогодні від нас презентовано художню виставку “Art_book”, що експонує роботи вихованців ХШАРЖ IAS і рубрику авторської тематики  «Ірпінь мовою графіки» персонально художника Євгенії Харґрі.

Усі викладачі ХШАРЖ IAS є творчими рушіями й водночас досвідченими спеціалістами. І справді, з рівня робіт наших учнів легко стає зрозумілим, що ХШАРЖ IAS є школою саме академічного рисунку й живопису, що працює безпосередньо з роботою з натури, адже класика є класика, котра йде крізь віки.

Мистецький фестиваль у центрі Ірпеня

–  Як ви знаходите нові таланти?

– Наша школа приймає на навчання усіх охочих з 8 років, враховуючи особистісну лінію розвитку, тому у нас впроваджено перше пробне заняття, що триває 1 годину, де викладач зазвичай дає творче завдання, у процесі виконання якого розкриваються певні задатки та здібності майбутніх художників.

–  Чи багато людей у Вас навчається?

– У даний період творчої роботи ХШАРЖ IAS сформовано 6 навчальних груп, що здобувають академічну Художню освіту відповідно встановлених вікових категорій: 8-11 років – молодша група; 12-17 років – підліткова, і, звісно, група вікової категорії 18 + (для найвибагливіших поціновувачів мистецтва, просто для охочих до малювання, для арт-релаксу та любителів тематичних майстер класів).

–  Тобто Ви навчаєте і дорослих?

– Звісно, насамперед дорослих! Усвідомлення того факту, що більшість дорослих працюють, сприяло спеціальній розробці окремих завдань й програм/курсів, наприклад: живопис олійними фарбами методом копіювання, робота з натури, скетчінг, дизайн інтер’єру, перспектива, пластична анатомія людини та багато інших. Розраховані ці програми на відносно короткостроковий період (від двох місяців до півроку). Індивідуальний підхід до усіх вихованців, незалежно від віку, гарантовано професійними Майстрами ХШАРЖ IAS.

Мистецький фестиваль у центрі Ірпеня

–  Що спонукало Вас плекати власну художню майстерність і згодом розпочати власну справу, а саме проектом ХШАРЖ IAS  – «Irpen Art school»?

– Художник – це, насамперед, людина вільна.  Здебільшого усі люди тяжіють до того, щоб стати вільними від усіляких соціальних аспектів, але не усі того досягають (прим. сміється). Мабуть, художники – це одна з тих категорій людей, яким дана свобода  вдається найкраще. Тож скільки себе пам’ятаю, завжди мріяла стати художником і повсякчас знаходила змогу набиратись досвіду у різних навчальних закладах, у багатоманітних творчих місцях та атмосферах, а також під час проведення креативних заходів для того, щоб у перспективі відкрити власну справу.  Я мала щастя навчатись у справжніх художників, а саме моїми наставниками були: Андрій Вікторович Кузьома, Григорій Олексійович Кисіль, Василь Валентинович Копайгоренко, Богдан Гаврилишин…, і коли такі люди щось тобі пояснюють (а ти весь “голодний на знання”), то мурашки по шкірі бігають (прим. сміється), бо те є неймовірно цікавим. І таке хвилювання накладає відбиток не тільки на життя, а і на формування власної життєвої стежини.

Ірпінь – це місто, де зростає багато талановитих людей, і коли я вперше відвідала місто, то побачила величезну кількість молоді, яка охоча до самобутнього розвитку, прагне і шукає місце реалізації своїх творчих амбіцій й, перш за все, креативний осередок для творчого зростання. Саме творче натхнення й тяжіння талановитої молоді до зростання Ірпеня дало перший поштовх для створення ХШАРЖ IAS саме у місті Ірпінь.

Творче сьогодення нашого краю розвивається разом з ХШАРЖ IAS, за що від душі усі радіємо! Зростаємо й запрошуємо до навчання усіх бажаючих, де кожен потенційний учень має можливість розширити власний творчий діапазон, опанувати інструменти для його вираження. Нерідко від початківців звучать такі фрази як-то: «У мене немає таланту», «Я не зможу», «У мене не вийде». Але насправді цих фраз й страхів не існує, вони насаджені певними соціальними рамками, від яких людина і бажає звільнитись. Тому я стверджую, що найголовніший рушій усього –  Ваше бажання творити, навчатись. З досвіду скажу – якщо дуже хочеться, то завжди вийде.

Мистецький фестиваль у центрі Ірпеня

–  Скільки часу існує ХШАРЖ «Irpen Art School»?

– Творчим життям живемо повсякчас! (констатує). Минулого року, а саме символічно 1 вересня, нам виповнився 1 рік творчого й мистецького зростання. А цього року 1 вересня, відповідно, ХШАРЖ IAS виповниться вже 2 роки (усіх чекаємо на чудовому мистецькому святі!).

Перевага художньої академічної освіти полягає у тому, що кожен вихованець ХШАРЖ IAS має змогу розвиватись всебічно: у напрямку класичного  рисунку й живопису, у царинах фотомистецтва, ландшафтного дизайну, різноманіття видів художнього моделювання, оскільки класична художня освіта, передусім, формує світосприйняття людини.

–  Які у Вас плани на майбутнє?

– ХШАРЖ IAS планує розширюватись в усіх мистецьких напрямках. Зараз у школі проводяться заняття з академічного рисунку, живопису, композиції, пластичної анатомії, перспективи. Також постійно організовуються майстер класи з живопису олійними, гуашевими, акварельними фарбами. Незабаром відкриваємо лекторій для проведення лекцій на теми з мистецтва. Лекції проходитимуть відповідно до розкладу, що буде опубліковано у соціальних мережах ближче до осені, а аудиторія, яку можна охопити за 1 раз, становить до 40 осіб. До того ж, невдовзі ХШАРЖ IAS переїжджає у центр міста.

 

Ілона ЗАВАЛЬНЮК

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *