Лекція-сповідь телережисера Оксани Старенької

Минулого тижня до вільного простору ART HOUSE зі своїм авторським проектом «Жіноче щастя – воно так чарівно пахне!» завітала телережисер Оксана Старенька. Пані Оксана працювала на телеканалі «Інтер» – створювала документальні фільми. Потім працювала на СТБ у проекті «Кохана, ми вбиваємо дітей», де мала змогу побачити «в живу» безліч варіантів взаємовідносин між чоловіком та жінкою та між батьками і дітьми. Батьки хотіли виправити дітей, а виправляти потрібно було в першу чергу їх самих, адже діти копіюють своїх батьків, а не підкорюються вказівкам. Тому працювали на проекті з допомогою психологів і переважно з батьками. Втомившись від постійної напруги і важкої атмосфери пані Оксана взялась за трішки легший проект «Серця трьох» – про те саме, тільки орієнтований більше на молодь. На сьогоднішній день уже рік працює головним режисером у проекті «Все буде добре», у якому також багато уваги приділяється темі взаємовідносин між чоловіком і жінкою.

Для чого потрібна ця тема?

– бути в парі і залишатися собою

– розуміти – чого ми хочемо від партнера

– розрізняти кохання і залежність

– мати точки опори – якщо доводиться розлучитися

«Все, що я розповім не вичитано ніде, це все пропущено через себе, через особистий досвід, через почуття, через сльози. І дуже класно розуміти – так, любов потрібна, але вона потрібна певної, високої якості – або та, яка зробить нас щасливими, або ми почекаємо», – розпочала лекцію Оксана Старенька.

Любов – прекрасна, але одного кохання недостатньо. В житті ми можемо втратити багато. Тому потрібно бути сильнішими і вчися рухатися вперед самотужки, навіть якщо поруч є люблячий чоловік. Єдиний спосіб отримувати повне задоволення від любові – це знайти в житті щось більш важливе, ніж любов.

Потрібно розуміти, що ми можемо пробачити партнеру і прийняти, а що не можемо. Адже, насправді ми не зможемо його переробити, навіть якщо почнемо зустрічатися в 16-17 років. Сподівання на переміни особистості партнера –  це найбільша помилка, яку робить жінка. Це не любов, любов –  це прийняти людину з усіма її недоліками.

Варто знайти час і сили сісти і зважити всі плюси і мінуси свого обранця: з чим я зможу миритися і з чим не зможу. І треба самій собі встановити ці критерії. Як це не боляче, але потрібно зізнатися собі чи є майбутнє у цих відносин. Зважувати необхідно не зважаючи на думки оточуючих, люди завжди будуть судити і радити через призму своєї суб’єктивності, чого б хотілося їм. Потрібно прислухатися тільки до власного серця, важливо щоб вам було добре в цих відносинах. І пам’ятайте, у відносинах всі погані як і хороші сторони посилюються, якщо раніше людина тихенько випивала, то тепер вона буде робити це відкрито.

Отже, перше питання лекції, що таке кохання?

«Любов – це творіння. Як ми це розшифруємо? Це серце і розум разом, це коли ми відчуваємо себе цілісно. Коли ми приймаємо партнера з усіма його недоліками. Коли обидва партнери у відносинах розвиваються. Інакше прірва між ними буде рости. Ваш партнер повинен не просто хотіти розвиватися, але і радіти за ваш розвиток. Якщо у вашого партнера, наприклад, нове хобі, треба підтримати його в цьому, а не обламувати його духовне зростання. Відносини це весь час рух. Якщо не рухатися настане духовна смерть – у нас зменшується радість в житті, зменшується щастя.

Відносини повинні бути взаємні, симетричні, тобто «давати» і «брати» у відносинах мають бути в балансі».

У парі ми підлаштовуємося одне під одного і якщо ми розчинимося в чоловікові або він в нас, то такі почуття швидко згаснуть. Коли в почуттях охолодження треба залишити свою половинку на деякий час у спокої і все налагодиться само собою.

Як відрізнити кохання від залежності?

Для цього треба зупинитися і проаналізувати, у мене любов чи залежність? а у мого партнера, любов чи залежність? Відносини залежності прямо протилежні відносинам любові. Психологи відмічають зв’язок між недолюбленістю в дитинстві батьками і стосунками залежності в дорослому віці. Якщо дитина не отримала достатньо любові в дитинстві, то потім він намагається компенсувати це в дорослих стосунках. Така жінка буде чіплятися за будь-якого чоловіка, який дав їй хоч трохи ласки.

У чому виражається справжня любов чоловіка до жінки?

Є три критерії чоловічої любові: безпека його жінки – це забезпечення їжею, дахом над головою, бажання вберегти від хуліганів на вулиці і тому подібне. Сюди ж відноситься означення межі, коли чоловік позначає – це моє, моя дівчина/дружина.

Другий критерій – турбота про здоров’я і зовнішність жінки. Він не буде грати до ночі в комп’ютерні ігри, коли вона хоче спати, тому що він розуміє, що вона прокинетеся хвора, з синцями під очима. Третє – відповідальність за продовження роду. Іншими словами, чоловік бере відповідальність за свою жінку і в цьому виражається його любов.

Вплив на чоловіка. Чи треба впливати на партнера?

Пані Оксана розповіла присутнім історію з життя її товариша. Заможний, дуже красивий і цікавий, він одружився на жінці старшій за себе. Що викликало у кола близьких одне питання: чому? На це чоловік відповів, що часто знущався над своїми жінками, а вони терпіли, чим більше він знущався, тим більше вони терпіли і він просто втрачав до них цікавість. А ця його жінка може будь-якої миті піти, тому він усіляко намагається її втримати.

Дуже важливо в стосунках з мужчиною не займати чоловічу позицію, а залишатися жінкою. Адже у жінки є достатньо методів впливу на свою половинку.

Є така шкала з двома точками: «хочу» і «маю», згідно з якою, бажання чоловіка падає до нуля, якщо він в повній мірі отримує бажане. Секрет тривалих відносин полягає у тому, щоб тримати чоловіка по центру цієї шкали.

«Якщо чоловік хоче щось зробити – нехай робить, не треба, зі словами – іди, я сама, все робити за нього, ви відбираєте у нього таким чином життєву енергію».

«Чоловік реалізується в русі, жінка ж реалізується в тому, щоб перебуваючи у стані спокою змусити чоловіка рухатися».

Жінок за їхньою внутрішньою енергетикою можна поділити на три категорії: є жінки нуль, жінки мінус і жінки плюс.

Жінки-нуль вимагають уваги і схвалення від чоловіка, вимотують його життєві сили. Від таких чоловік виснажується.

Жінки-мінус своїм страхом втратити близьких повільно, але вірно заганяють їх до могили.

Жінки-плюс становлять 7-8 відсотків всіх жінок. Це ті, особливі жінки, поруч з якими розквітає чоловік, стає щасливчиком і фаворитом долі. У них на стільки спокійна енергія жіноча, що вони готові давати без умов. Вони створюють простір, в якому процвітає достаток, любов, сім’я, щастя.

Три головних якості жінки-плюс:

Прийняття, виражене в повазі до інших;

Цілісність, виражена в почутті власного достоїнства та самоповазі;

Природність, виражена в узгодженості на рівні розуму, почуттів і поведінки і дозволяє їй проявляти всі свої почуття, не піклуючись про те, схвалять її чи ні.

«Жінка, яка займається улюбленою справою – створює навколо себе ауру спокою – це жінка плюс і коли вона сама від себе кайфує, вона дуже і дуже приваблює чоловіка. Згадайте, ви коли-небудь бачили таку картину: жінка із задоволенням ліпить вареники чи пельмені, а тим часом чоловік, ніби кіт, ходить колами. Але не за вареничками він ходить, а за тим плюсом, за тою позитивною енергетикою, такого він не знайде ніде більше».

«Щоб стати щасливою, треба бути духовно вільною. Є така штука як дозвільна система жінки: якщо тобі щось не в кайф, то не роби це взагалі, твої близькі будуть від цього тільки щасливіші. І викинь слово «повинна». Ти будеш нещасна, якщо твоя дитина буде голодна, тому ти не повинна нагодувати дитину, ти хочеш її нагодувати».

Три гірких правди про кохання

1. Кохання не завжди збігається з сумісністю. Можна закохатися в того, хто витягає з вас життєві сили і щастя, або того, чиї філософські переконання чи світогляд вступають в конфлікт з вашим почуттям реальності.

2. Кохання не вирішує проблеми відносин. Вони – залишаються і поглиблюються.

3. Кохання не завжди варто того, щоб жертвувати собою.

«Якщо ви вже якийсь час у відносинах і хочете подумати: а чи в правильних я відносинах? Поміркуйте, чи збагачують ці відносини ваше життя? Яким було б ваше життя без цієї людини?».

Автор: Надія ФЕДЦОВА

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *