Легалізація платної медицини та відсутність «конфлікту інтересів» між Карплюками

Нарешті в останній вівторок весни відбулася 51 сесія Ірпінської міськради, яку кілька разів переносили. Цього разу обійшлося без провокативних спецефектів – ані російського гімна не виконували, ані порнухи не роздавали. Навпаки, нинішня поки що влада начебто почала грати на позитиві. Вочевидь, не спроста, відчуваючи наступні вибори. З початку сесії лунали здравиці й роздавали похвальні грамоти – спортсменам, юним журналістам, Спілці письменників, Будинку творчості «Ірпінь» (представники яких не прийшли на нагородження), кафе, магазинам та багато ще кому. Урочиста розминка тривала хвилин двадцять.

Легалізація платної медицини та відсутність «конфлікту інтересів» між Карплюками

Коли розпочався розгляд питань порядку денного, то дещо пішло не так, як цього б бажала провладна більшість. Спочатку депутат Київоблради від «Свободи» Ігор Домбровський, виступив із депутатським запитом, запропонувавши піднімати червоно-чорний прапор, під яким наразі захищають Україну на Сході наші бійці-добровольці, поряд із державним синьо-жовтим стягом.

Легалізація платної медицини та відсутність «конфлікту інтересів» між Карплюками

Про суть задуму створення Ірпінською міською радою некомерційних підприємств «Ірпінська стоматологія» та «Ірпінський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» допитувався депутат Сергій Глиняний. Головуючий Володимир Карплюк відповів, що такими рішеннями їм офіційно дозволяється складати перелік платних послуг, переправляючи гроші на рахунок, з якого «ми мали б можливість оплачувати соціальну сферу повністю».

Наступні незручні запитання свободівці почали ставити Карплюку, коли він запропонував гамузом проголосувати за затвердження звітів про виконання фінансових планів комунальними підприємствами Ірпіньради за І квартал 2018 року. Ігор Домбровський зауважив, що керівники комунальних підприємств мають самі виступати і звітувати перед владою і Громадою. КіНОшники з піною на вустах почали переконувати, що всі КП приносять прибутки і їхні звіти начебто «друкувалися десятки разів», тільки не зрозуміло, де й коли? А головне, яким чином вони створюють якийсь «прибуток». Адже чимало комунальних підприємств на сесіях отримують всілякі дотації з міського бюджету, тобто насправді «прибуток» забезпечується грошима місцевих платників податків (яскравий у цьому плані — приклад КП «Ірпінський вісник», який регулярно фінансується з міського бюджету).

Через 20 хвилин ведення сесії, коли було розглянуто менше чверті питань порядку денного, головуючий Володимир Карплюк вирішив залишити сесійне засідання, переклавши його ведення на секретаря міськради Анастасію Попсуй. Проте Карплюка затримав своїми запитаннями депутат Лаврентій Кухалейшвілі: «Коли буде припинене нищення Ірпеня? Скільки можна затверджувати ДПТ під багатоквартирні забудови? Місто удвічі збільшилося. Разом з ним навантаження на старі гнилі комунікації. Виїхати з міста вранці нереально. Постійно забита нова траса на Київ. А ви хочете ще і ще будувати. Коли вже будуть створюватися робочі місця?» На це Карплюк відповів, що «питання детального плану забудови «Перемоги» сьогодні в порядку денному немає». Хоч мера й не запитували про забудову території колишнього комбінату «Перемога», він чомусь вирішив висловитися саме з цього приводу, зазначивши, що «формувати освоєння цієї території потрібно таким чином, аби там були створені робочі місця»…

«Перемога» може стати черговою жертвою забудовницьких маніяків«Варіант, який виклали в інтернет – це один з варіантів. Ще буде викладено декілька варіантів, тому що мені той варіант також не подобається». Відчувається, що КіНО змушене йти на поступки під тиском громадської думки з приводу планів забудови «Перемоги».

Далі депутати-свободівці звернули увагу Карплюка, що одним з питань порядку денного звітної сесії є затвердження детального плану територій земельних ділянок по вулиці Підгірній. Це об’їзна дорога під залізничним мостом, вздовж якої землі заплави Ірпінь-річки у найбільш її мальовничих історичних місцях біля Будинку творчості письменників. Кілька днів тому в інформаційному просторі промайнула звістка, що й тут мають намір звести чергові висотки. Так це чи ні – важливе питання для опозиційних депутатів та громадськості. Проте, вже за головування Попсуй, коли Карплюк швиденько попрямував на вихід,  це питання відголосували без якогось пояснення й обговорення.

Легалізація платної медицини та відсутність «конфлікту інтересів» між Карплюками

Відтак завершення сесійного засідання пройшло доволі монотонно. Найцікавішим видалися коротеньке обговорення питань з другої сотні  «Про затвердження гр. Карплюк Л.В. проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється з будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на будівництво та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку) в м. Ірпінь, вул. Грибоєдова, 8 та 8а». Ігор Домбровський поцікавився у головуючої, чи дана особа має відношення до міського голови? Спочатку Попсуй відповіла запитанням на запитання: «А ви як думаєте?» На це Домбровський відповів, думає, що це вирішується питання дружини Карплюка. «Ні. Тут немає конфлікту інтересів», — відповіла секретар ради. Тим часом депутати натисканням кнопок підтримали спорудження кількаповерхової будівлі ринкової інфраструктури на невеличкому клаптику землі в самому центрі Ірпеня, яка, до слова, росте наче на комерційних дріжджах, не в приклад спорудам соціальної інфраструктури – насамперед школам та дитсадочкам, з темпами та якістю спорудження яких в Ірпені чомусь (?) виникають постійні проблеми.

 

 Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *