Кінець нафто-газової ери прискорять електромобілі

Стрімке зростання продажів електромобілів і спад у сфері дизельних технологій ставлять під загрозу не лише всю вуглеводневу промисловість, а й багато суміжних галузей. Плани Ілона Маска в автомобільній промисловості обіцяють уразити ще й ринок платини.

Кінець нафто-газової ери прискорять електромобілі

Але в цьому Маск не самотній. Практично кожен автовиробник поспішає впроваджувати електромобілі, щоб покласти край використанню бензину і дизельного палива. Оскільки споживачі переходять на електромобілі, падає попит на метал, важливий для очищення вихлопних газів від токсичних речовин. Дизельні моделі постраждали через скандал з викидами в Volkswagen. Майбутнє здається все більш похмурим. Навіть Саудівська Аравія готується до пост-нафтової ери.

«Це довгостроковий ризик для платини, адже транспортні засоби з електричними батареями не потребують її, – сказав Марк Елліот, аналітик Investec Plc (Лондон). Гібридні транспортні засоби можуть використовувати платину і, на його думку, забезпечать десятирічний перехід, але аналітик все ж упевнений, що електричні автомобілі візьмуть верх. – У минулому році, майже кожна друга унція платини, використовуваної в усьому світі, була продана автомобільній промисловості. Видобувають метал в основному в Південній Африці і Росії».

Кінець нафто-газової ери прискорять електромобілі

Уряди пропонують субсидії, щоб водії міняли автомобілі, а автовиробники впроваджують моделі, які коштують менше і долають відстані більші, ніж будь-коли. Покупці буквально вишикувалися в чергу, коли в березні Маск представив Model 3 вартістю $ 35,000.

У цьому році Chevrolet випустить в продаж Bolt вартістю $ 37,500, електричний автомобіль, який може подолати 200 миль (приблизно 322 кілометра). Німеччина, найбільший автомобільний ринок в Європі, минулого місяця оголосила про виділення 1,2 млрд. євро ($ 1,4 млрд.) для стимулювання галузі, чверть цієї суми буде витрачена на створення загальнонаціональної мережі станцій високошвидкісних зарядок автомобілів. Споживачі в США можуть отримати податковий кредит на суму $ 7,500 від уряду.

Практично кожен автовиробник поспішає впроваджувати електромобілі, щоб покласти край використанню бензину і дизельного палива.

Кінець нафто-газової ери прискорять електромобілі

«Тепер це стосується не тільки компанії Tesla, – говорить Ендрю Міллер, аналітик Benchmark Mineral Intelligence Ltd. (Лондон). – Активне виробництво батарей почалося в Китаї, Кореї та Японії».

За його словами, до 2020 року гібридні і повністю електричні транспортні засоби можуть скласти приблизно 5% автомобільного ринку.

Проте, занепад в галузі не можна назвати неминучим або безперечним. Автовиробники досліджують гідроелектричні альтернативи, для яких необхідна платина. Успішна розробка такої альтернативи може кинути виклик нинішнім електромобілям. За даними Міжнародного енергетичного агентства, метал може залишатися частиною структури енергетики і після 2050 року, оскільки використовується в гібридних технологіях.

Джерело: Ecotown

Arrow
Arrow
PlayPause
prodam
Slider
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *