Його вірші вразили глибиною і правдивістю пережитого

Справжня людина та легенда військової медицини, український вчений, громадський діяч – так говорять сьогодні про полковника медичної служби Всеволода Стеблюка.

Його пісні вразили глибиною і правдивістю пережитого
Всеволод Стеблюк – не лише лікар від Бога, а й бард і поет

Сотні врятованих бійців називають його хрещеним батьком і янголом-охоронцем. Учасник Революції гідності, лікар Майдану, керівник медслужби батальйону «Миротворець» та військовий лікар на війні на сході України, відомий з позивним «Айболить», учасник боїв під Іловайськом, у якому майже дві доби самотужки рятував наших бійців. У тому пеклі Всеволод Стеблюк врятував 87 бійців. Йому вдалось зробити неможливе, коли під страхом смерті він пішов домовлятися з терористами про вивезення поранених…

Перший серед лікарів нагороджений найвищим орденом України — «Орденом Свободи». Зараз Стеблюк займається реабілітацією поранених українських воїнів, підготовкою військових лікарів, санітарних інструкторів та продовжує їздити на фронт.

Ми познайомились із Всеволодом Стеблюком минулого року на Покрову, коли він приїздив до Ірпеня на запрошення отця Мирослава Латинника, настоятеля Храму Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ), – говорить Вікторія Крамаренко, лікарка-волонтер, яка у складі Першого Добровольчого Медичного Шпиталю, багато років поспіль їздить на фронт. – Моє знайомство з видатним лікарем на шостому році війни було для мене великою Честю. На власні очі пересвідчилась, яку повагу і шану мають до нього наші захисники. З 2016 року я працювала у ротаціях на швидкій «Айболить». Дуже часто хлопці питали, а де Сам лікар «Айболить»? Особисто для мене Всеволод Стеблюк є прикладом незламності і духу. Такі люди варті найвищих нагород. Від імені БФ «Крила Перемоги» минулого року мала Честь до Свята Покрови нагороджувати Всеволода Стеблюка почесною відзнакою. Нагородження відбулось в Ірпені у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Була вражена його патріотичними піснями, адже Стеблюк не лише лікар, а й поет і бард від Бога. Його пісні нікого не залишають байдужим. На концерті, який дав того дня Всеволод Стеблюк в Ірпені, багато хто не зміг стримати сльози… Як людина, що пережила сотні смертей, важкі поранення бійців, страшні каліцтва, драми людських доль, пропустивши їх через власне серце, пише чудову поезію. Його вірші вразили глибиною і правдивістю пережитого…

 

 

Спілкувалася Ніна КОСТЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *