ІРПІНЬ – МІСТО БЕЗ ПАРКІВ!

Або як закопані в парки та набережні сотні бюджетних мільйонів вилазять боком нинішній владі

 

Недавня історія про наміри змісити Анастасію Попсуй і замінити її новим секретарем Ірпіьради отримала чималий розголос і продовження.

Річ у тім, що юридично в Ірпені немає жодного парку. Так-так, не дивуйтеся ті, хто повівся на рекламну замануху про «місто парків», купуючи тут квартири чи голосуючи за відставного мера міста, який хизувався «будівництвом парків і скверів».

Фактично є облаштовані в недорубаних лісах території, «облагороджені» колонами, статуями, плиткою, асфальтованими доріжками та декоративною травою з поливом. Проте, в Ірпені немає жодного паспортизованого парку належно зданого в експлуатацію. Більше того, окрім парку Правика, всі інші – «висять у повітрі», оскільки немає під них відповідно оформленого землевиділення.

Словом, так зване облаштування парків та небережних нинішньою владою – це не тільки відмивання бюджетних коштів, а й систематичне порушення чинного законодавства. Оскільки влада не мала права фінансувати якісь роботи з бюджету на землях, не оформлених належним чином у комунальну власність міста. Це в самому місті, не кажучи вже про набережні в заплаві Ірпінь-річки, територіальна приналежність яких, м’яко кажучи, видається спірною.

ІРПІНЬ – МІСТО БЕЗ ПАРКІВ!

Такі факти почали «випливати на поверхню» та просочувати в ЗМІ внаслідок активного вивчення діяльності Ірпінської влади правоохоронними органами. Найбільше питань виникло по набережних та парках «Центральний» і «Творчості» (у світлі вищесказаного, доречніше лапки розставляти наступним чином: у «парках» Центральний і Творчості).

Саме тут відмивалися десятки мільйонів бюджетних гривень. Облаштування паркової зони за кошти міського бюджету Ірпеня на території, яка належить Національній спілці письменників України – це пряме порушення законодавства. Начебто укладений якийсь договір між ІМР та НСПУ насправді є піарною «фількиною грамотою» (тепер вже доречно казати «карплюківською грамотою»).

Облаштування на окраїні Ірпеня паркової території під кодовою назвою «Центральний» стало найбільшим порушенням законодавства та відмиванням бюджетних коштів. Не спроста ним у першу чергу зацікавилася прокуратура. «Будівництво парку» на десятки мільйонів здійснювалося за рахунок зарахуванням пайової участі забудовникам (насамперед, наразі найвірнішому екс-меру Карлюку – Ігорю Оверку), що вже є порушенням законодавства. Паралельно з міського бюджету  Ірпеня виділялися кошти на… «капітальний ремонт парку», який тільки-но облаштовувався. У такий спосіб здійснювався подвійний «розпил бюджету».

Набудуваши у такий спосіб набережних, парків і скверів, Ірпінська влада поволі підпиляла гілку, на якій сама сиділа. Адже «облагороджені» згаданим чином лісопаркові території тепер стало потрібно утримувати, аби не повсихали висаджені дерева, кущі та декоративні трави. Цими роботами займається КП «Ірпіньзеленбуд».  За інсайдерською інформацією, його керівниця Ольга Олійнич відмовлялася брати на баланс набережні і парки без належно оформленої паспортизації об’єктів. Догляд за парками «Зеленбуд» проводить на умовах доручення від виконкому.

Відмова очільниці «Зеленбуду» брати участь в набережно-паркових аферах означила нинішній розкол у вже можна констатувати – колишній депутатській більшості Ірпіньради та конфлікт між Ольгою Олійнич та Анастасією Попсуй. Цей розбрат може перерости у зміну влади 29 серпня на сесії Ірпіньради.

Про серйозність «розірвання стосунків» свідчить інсайдерська інформація із засідання бюджетної комісії, на якій обговорювалося рішення ліквідації КП «Ірпіньзеленбуд».

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *