Громада зібралася біля шлюзу, щоб не дати забудувати заплаву Ірпінь-річки (+ фото)

Громада зібралася біля шлюзу, щоб не дати забудувати заплаву Ірпінь-річки (+ фото)Сьогодні опівдні біля шлюзу №6 зібралися небайдужі представники Ірпінської Громади, аби висловити свою рішучу позицію проти вивезення торфу та забудови заплави річки Ірпінь. Після тривалого протистояння вчора забудовники вивезли будівельну техніку із заплави. Проте, людям потрібно бути напоготові на випадок, якщо знову надумають повторити спроби незаконного вивезення торфу, замість якого засипають будівельне сміття.

Забудовницькі зайди реагують лише на силу Громади. Від того наскільки дружньою й чисельною буде наша Громада залежить успіх справи. Охочі нажитися на забудові заплавних земель мають зрозуміти, що їм протистоїть не якась жменька маргіналів, а багаточисельна й згуртована громадськість. На цьому наголошував місцевий житель – громадський активіст, депутат-свободівець Лаврентій Кухалейшвілі, який з самого початку земельних робіт в заплаві біля шлюзу воював проти забудовників.

На сьогоднішньому зібранні біля шлюзу побувало близько сотні людей. Це дуже пристойний показник, зважаючи на віддаленість від міста та розбиту будівельною технікою польову дорогу, якою довелося багатьом пішки добиратися до місця зборів. Люди обурювалися діями копачів торфу. Наголошували на тому, щоб вони не просто визбиралися звідси, а ще й ліквідували наслідки своєї діяльності – забрали назад з собою привезене сміття і повернули на місце вивезений торф. Ця земля однозначно має використовуватися лише для ведення сільського господарства. Місцеві жителі згадували тяжкі кризові дев’яності роки минулого століття, коли родюча заплава стала основною годувальницею для багатьох ірпінських сімей. Зараз умисно замість родючого ґрунту засипають сміття, аби на догоду недовідставленій КіНОшній владі визнати ці землі непридатними для ведення сільського господарства.

Все це робиться задля одноразової вигоди забудовницького бізнесу, представники якого мріють якомога тугіше набити свої кишені, з якими чкурнути якомога далі від перенаселеного Ірпеня. Натомість учасники зібрання настоювали на тому, що ця родюча земля, при умілому поводженні з нею, може й повинна годувати весь Ірпінь і навіть частково сусідній Київ, де немає такого сільськогосподарського роздолля. Причому, робити це не одноразова, а постійно.

На даний час Громада ще не здобула остаточної перемоги, але виграла дуже важливу битву у війні проти забудовників заплави. Піднятий шлюз та весняна повінь не дадуть можливості проводити роботи в заплаві до настання літньої посухи. До цього часу відбудуться вибори, цілком можливо, не тільки президентські. За вірного вибору зміна політичної влади припинить це та інші подібні беззаконня, які коються в нашій країні.

 

До уваги читачів фотомиттєвості сьогоднішнього зібрання та краєвидів біля шлюзу

Світлана МАТУШКО

 Агнешка НОВАК

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *