Депутати коли не виступають, то куняють й кнопки не натискають

 

Сьогоднішня 69 сесія Ірпіньради розпочиналася досить жваво, але закінчувалася нудно і мляво. Активного стартового поштовху надав виступ опозиційного депутата-свободівця Лаврентія Кухалейшвілі, якому головуюча Анастасія Попсуй не хотіла надавати слово, мотивуючи тим, що депутату на сесії начебто потрібно попередньо записуватися для виступу. Все ж таки довелося вислухати Лаврентія, який що називається, питання поставив руба: депутатів обрали для того, щоб вони вирішували свої справи чи відстоювали інтереси Громади?!

Конкретні запитання Кухалейшвілі стосувалися затвердження переліку об’єктів культурної спадщини, забудови заплави Оверком (за словами промовця там збираються звести пів мільйона квадратних метрів житла) та зміни цільового призначення з індивідуального на багатоквартирне будівництво, зокрема на вул. 9 Лінія. «Ви хочете перетворити цей бік (район вулиці Северинівська – ред.) Ірпеня на те, що ви з цього боку створили?! Ви хочете й тут все забудувати?! Щоб і в нас були такі транспортні затори, що не можна виїхати?!», – емоційно виступав Лаврентій Кухалейшвілі.

На закиди опозиційного депутата знайшлася лише одна конкретна відповідь з приводу переліку культурної спадщини. Як зазначила керівниця відділу культури Євгенія Антонюк, цей список є доповненням до існуючого, в якому Ірпінські пам’ятки набули державного рівня значення. Наразі до нього додали об’єкти культурної спадщини місцевого значення. Депутат Василь Пікулик наполягав на тому, аби депутатам все ж таки давали можливість виступати і вносити свої пропозиції до переліку культурної спадщини чи будь-якого іншого питання, аби надалі не виникало зайвих питань та непорозумінь.

Після такого стартового емоційного спалаху сесія перейшла в помірне тихе русло. Депутати вже не з’ясовували, за що вони голосують. Іноді лише головуюча сама коротко озвучувала суть прийнятих рішень. Наприклад, коли зайшла мова про зміну назви школи № 3 на ліцей та затвердження нового статуту цього навчального закладу. Школа «отримує автономію» – зазначила Попсуй.

Надалі більшість реплік головуючої зводилися до підбадьорювання депутатів, які надто розслабилися і забували натискати на кнопки пультів голосування. Внаслідок чого деякі питання доводилося по кілька разів переголосовувати, незважаючи на те, що подібна практика є порушенням регламенту.

Зокрема, неохоче «народні обранці» тиснули кнопки, коли йшлося про дозволи на проекти землеустрою «Київоблгазу» та «Київобленерго». Зрозуміло, що ці енергетичні монополісти своєю діяльністю вже дойняли не тільки простий народ, а і його «слуг». Головуюча по кілька разів ставила на переголосування питання про виділення землі під електропідстанції, доки вони не набирали мінімально необхідні 19 голосів «Так». Позиція Попсуй з цього приводу була наступною: мовляв, зрозуміло, що вони вже всіх дойняли, але якщо не проголосуємо, то зроблять нам ще гірше.

Натомість питання забудовників – зміни цільового призначення на багатоквартирне проходило, як ніж по маслу. Так само і переведення з гаража на будівництво й обслуговування об’єктів торгівлі – піарнику Карплюка та його заступнику по партії П.М.Щербині. Цікаво, чи багато кому дадуть такий ласий шматок землі в центрі міста на вулиці Шевченка?! Зрозуміло, що питання не до цієї поки що влади.

Під завісу сесійного засідання депутати дедалі відвертіше нудьгували і куняли та все частіше забували тиснути на кнопки. Підбадьорюючи колег,  Анастасія Попсуй кинула у залу репліку, що «потрібно проголосувати за кондиціонер». Мимоволі пригадався давній анекдот з історії британського парламентаризму: за всю історію засідань найдоречнішою визнали пропозицію відчинити кватирку в приміщенні парламенту. 

 

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

До уваги читачів фотомиттєвості засідання 69 сесії Ірпіньради 

 

 

 

 

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *