Cтворено єдиний реєстр фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню

Cтворено єдиний реєстр фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню

Одним із напрямків роботи Пенсійного фонду України є формування та ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр).

Реєстр – це автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», – йдеться у повідомленні Пенсійного фонду України.

Створено Реєстр на основі інформаційної бази персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

До нього вносяться дані про фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. А саме – прізвище, ім’я та по батькові на момент подання даних до Пенсійного фонду; дата народження, стать, громадянство, номер телефону (за згодою), персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші дані, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, які подаються роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, що виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію.

Персоніфікований облік даних, накопичений фактично в повному обсязі з 2000 року. За ними здійснюється призначення, перерахунок пенсій, а з 2011 року – страхові виплати всіх фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Пенсійний фонд забезпечує захист інформації Реєстру. Інформація з нього використовується виключно для потреб, визначених законодавством. Разом с тим застрахована особа має можливість контролювати персоніфіковані дані, накопичені на її особовій картці. Одним із способів контролювати особисті данні Реєстру є Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою portal.pfu.gov.ua. Сервіс надається для користувачів Веб-порталу, які увійшли на портал ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису або ідентифікувалися засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації (GovID) в повному об’ємі, а для користувачів, які зареєструвалися в органах Пенсійного фонду України по заяві.

Своєчасний контроль за особистими даними загальнообов’язкового державного соціального страхування – це відсутність клопоту під час призначення (перерахунку) пенсії та інших соціальних виплат.

Відомості до Реєстру, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Консультації щодо питань ведення Реєстру, а саме: заповнення таблиць звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, згідно з «Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі у разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних відомостей про застрахованих осіб, застрахованою особою некоректних відомостей в її обліковій картці, відповідно до рішення суду, що набрало законної сили тощо, надають органи Пенсійного фонду України.

 Гарячі телефонні лінії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо ведення Реєстру:

(044) 457-88-46;

(044) 562-64-78;

(044) 463-75-63;

(044) 463-79-54;

(044) 401-07-33;

(044) 457-62-50.

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *