Чи стане платним Ірпінський музей?

У порядку денному засідання Ірпінського міськвиконкому 16 травня за №4 значилося питання «Про вдосконалення переліку та цін на платні послуги, що надають музейні установи, підпорядковані відділу культури, національностей та релігії ІМР». Під час самого засідання з’ясувалося, що питання знято з обговорення.

Чи стане платним Ірпінський музей?

Мабуть, його таки визнали недопрацьованим і на рівні керівництва міста. Це не є дивним.

Питання впровадження платних послуг в Ірпінському музеї давно є дискусійним.  У соцмережах навіть виникають суперечки відносно музею, співмірні з питанням асфальтуванням доріг або облаштуванням парків. Автор цих рядків допускає, що першоджерелом таких дискусій є саме розташування музею в «стратегічному» місці посеред самого центру нашого міста.

Проте багатьом відомо, що в тій самій Європі, до якої усі ми декларуємо прагнення, в усіх музейних  закладах вхід є платним. Але й є широкий перелік осіб, які мають право на безоплатне відвідування. У тій самій Польщі, наприклад, хто має Карту поляка, користується правом вільного входу до державних та муніципальних музеїв.

Питання полягає в тому, що потрібно встановити окрему розумну плату за відвідування Ірпінського історико-краєзнавчого музею та за вартість екскурсій у ньому як для поодиноких відвідувачів, так і для груп. Але це питання можна порушувати після приведення закладу музи Кліо у відповідний стан, в першу чергу після проведення у ньому ремонту.

Невже нашому місту немає що розповісти відвідувачам про його історію? Впевнений, є набагато більше чім в інших міст нашої країни. Тому за розвиток музею треба взятися усією громадою, і результат не примусить себе чекати. Втім, це моя приватна думка, дехто може й заперечити, а хтось і доповнити написане.

Автор: Зореслав ЗАМОЙСЬКИЙ

Arrow
Arrow
PlayPause
prodam
Slider
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *