Через неймовірну спеку водойми Київщини можуть перетворитися на великий «казан рибної юшки»

Через неймовірну спеку водойми Київщини можуть перетворитися на великий «казан рибної юшки»Останнім часом спостерігаються кліматичні зміни, які призводять до підвищення температури води. Відомо, що температура є одним із лімітуючих абіотичних чинників водного середовища. Її зміна впливає не лише на швидкість протікання хімічних реакцій, але і визначає фізіолого– біохімічний статус організму.

При перевищенні температури за норму – знижується вміст кисню у воді, збільшується утворення вуглекислого газу та сірководню, підвищується вміст у воді заліза, азоту, амонію та ін. Крім того, змінюється склад фіто- та зоопланктону, відбувається зміщення біологічних сезонів у часі. Саме зміна температурного режиму водойми є головним чинником, який впливає на ранній ембріогенез риб.

Дослідження вчених-гідробіологів виявили, що при температурі води до 25°С шкідливого впливу на фіто- і зоопланктон не спостерігається. Але при температурі води понад 30°С слабшає фотосинтез. При 28°С гине або знаходиться в пригніченому стані зоопланктон і бентос, що є кормовою базою риб. Процеси життєдіяльності більшості риб пригнічуються вже при температурі води 26-30°С.

За спостереженнями Київського рибоохоронного патруля температура води у Київському та Канівському водосховищах становить 26-29°С. Наразі вже зафіксовані непоодинокі випадки загибелі риби та інших водних біоресурсів, а також масове цвітіння води. Більше того, за даними синоптиків температура повітря буде триматися високої позначки ще досить довгий час.

Через неймовірну спеку водойми Київщини можуть перетворитися на великий «казан рибної юшки»З метою зменшення негативного впливу надмірно високої температури води на життєдіяльність водних біоресурсів рибоохоронний патруль Київщини звернувся за рекомендаціями до Інституту Гідробіології НАНУ та Інституту рибного господарства НААНУ для надання рекомендацій центральним органам виконавчої влади щодо вжиття термінових заходів реагування.

«Досить важко уявити, що можна вдіяти в цій складній ситуації, враховуючи її глобальні масштаби. Будемо тримати вас в курсі подій», – прокоментував начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Джерело: Київський Рибоохоронний патруль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *