Бруківка з переробленого пластику виробляє сонячну і кінетичну енергію

Бруківка з переробленого пластику виробляє сонячну і кінетичну енергію

Угорський стартап Platio створив яскраву модульну бруківку, яка збирається, як конструктор LEGO. Вона не лише додає барв сучасним «кам’яним джунглям», а й приносить чимало користі: виготовлена з переробленого пластику, бруківка містить сонячні елементи вкриті загартованим склом. Таким чином, тротуари, викладені бруківкою Platio, можуть виробляти електроенергію.

Platio – не перша компанія, що вирішила створити дороги, які вироблятимуть енергію. Схожий проект розробляє американська Solar Roadways. Однак система Platio більше розрахована для тротуарів. На розробку угорський стартап вже зібрав $ 70 тис. і продав 150 квадратних метрів своєї бруківки. Пластикова основа бруківки забезпечує її міцність і довговічність, а сонячні панелі не вимагають прокладення додаткових проводів

Бруківка з переробленого пластику виробляє сонячну і кінетичну енергію

Дорожнє покриття Platio генерує 160 ват на квадратний метр і доступне у трьох кольорах. Зараз компанія працює над створенням інноваційної системи, яка зможе збирати енергію від кроків людей, що рухатимуться бруківкою.

Стартап не має наміру зупинятися на досягнутому – кінцева місія полягає в тому, щоб «створити чисте і енергетично незалежне майбутнє, в якому ми створюємо нову основу для міського життя з урахуванням перспектив інформаційного суспільства».

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *