Артефакти часів Русі знайдені на будівництві в Києві (+ фото)

На перетині вулиць Набережно-Хрещатицької і Щекавицької зростає новий житловий комплекс. Коли почалися будівельні роботи, археологам вдалося знайти вулицю, по якій 300-400 років тому ходили кияни. Вона знаходилася під двома метровими слонами.

«Ми простежили дві лінії парканів 18 століття, між якими була незабудована частина, піщана, з відбитками колій. Це – сліди на піску, які залишають колеса воза», – розповів керівник відділу археології Інститут археології НАНУ Всеволод Івакін.

Вулиця розпочиналася від гори Щекавиці, на якій жили князі. З часів Київської Русі й до 20 століття біля Дніпра споруджували лише склади.

До того, як збудували Київську ГЕС, Дніпро майже щороку виходив з берегів і перетворював Поділ на Венецію. З цієї причини кияни будували свої будинки біля підніжжя пагорбів.

Артефакти часів Русі знайдені на будівництві в Києві (+ фото)
Вулиця 18 століття

Варто зазначити, що археологи знайшли цінності, що датуються 12-19 століттями. Наприклад, фрагменти трьох хрестів-енколпіонів, які носили на грудях за часів Київської Русі і хрест-мощовик, який належав священикові.

За зовнішнім виглядом хрестиків можна визначити фінансове становище городян. Археологи розкопали і зовсім простенькі символи віри, і ювелірні вироби. Це означає, що навіть 800 років тому хрестик демонстрував добробут людини.

Артефакти часів Русі знайдені на будівництві в Києві (+ фото)

Також на розкопках були знайдені фрагменти керамічного посуду. Музейні колекції поповняться трьома свинцевими князівськими печатками, мідною бляшкою з зображенням Богородиці, піхвами для шаблі 19 століття. Також знайдено багато монет і товарних пломб.

Артефакти часів Русі знайдені на будівництві в Києві (+ фото)

Археологи стверджують, що знахідок могло бути більше з двох причин. По-перше, ґрунтові води не дозволяють проводити розкопки глибше двох метрів. По-друге, забудовники економлять гроші і не дотримуються закону.

Джерело: Акценти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *