АНТИКОРУПЦІЙНА МЕРЕЖА ЖУРНАЛІСТІВ

АНТИКОРУПЦІЙНА МЕРЕЖА ЖУРНАЛІСТІВВ Інтеренеті з’явилася неформальна мережа для журналістів, які щиро зацікавлені і займаються розкриттям корупційних схем.

Блог вирішить такі проблеми, як, перша і головна – журналіст, який живе в невеликому місті і намагається розкопати корупцію, як правило – самітній вовк. Йому немає з ким обговорити свою гіпотезу, немає перед ким похвалитись своєю знахідкою, а після публікації (яку в 95% «колеги» з інших видань навіть не помітять) – єдине, що він помітить, що однаково нічого не змінилось.

Друга проблема – дещо іншого характеру, але не менш важлива. Усі ці одинаки приречені покладатись тільки на свої знання і свої сили. І якщо в Чернівцях журналісти розкопали корупційну схему, то в Полтаві точно таку ж схему будуть розкопувати наново, затрачаючи і час, і зусилля. А частіше навіть так: полтавська схема буде працювати довго і ефективно, ніби її ніхто ніде не викривав.

Зрештою, можна назвати ще з десяток пунктів: від фактчекінгу і редагування стилю до відсутності реакції на публікації.

Місце проживання, як ви вже мабуть зрозуміли – неважливе. Єдиною умовою є легальна професія і  бодай мінімальний досвід пошуку корупції (на початківців не вистачить ні часу, ні натхнення).

Що учасник отримає від Мережі?

Теми для розслідувань (1. Із листів, які приходять з регіонів до Києва 2. Із текстів колег з інших регіонів);

Передрук короткого варіанту розслідування учасника на «Наших грошах», а часто відтак – на інших київських ресурсах;

Доступ до онлайн-бази інфографічних уроків на теми «Як працювати в різних базах даних». Створення нового уроку за запитом учасника;

Безкоштовне розкриття реєстрів інших країн (там, де це можна зробити) за запитом учасника;

Рекомендація київським виданням в опублікуванні тексту учасника. Із відповідним гонораром-);

Перевірка фактів і рекомендацій щодо стилю написання тексту учасника (на його прохання);

Пошук додаткових фактів для майбутнього тексту на прохання учасника;

Створення спільних розслідувань у різних регіонах України;

Скерування запитів (у т.ч. депутатських) у правоохоронні органи з вимогою розслідувати факти публікації і контроль за відповідями.

Право на публікацію результатів розслідувань за собою залишають «Наші гроші», які є й організаторами проекту.

Також організатори самостійно моніторять низку електронних газет, де з’являються розслідування (список постійно додається). Якщо у Вас є пропозиції його розширити, або ви бажаєте долучитись до спільноти – пишіть на info@nashigroshi.org – дамо всі контакти. Тільки якщо зголошуєтесь на участь, то краще одразу вказуйте або лінк тексту, який потребує поширення, або проблему, яка потребує вирішення.

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *