Активісти вказують облпрокуратурі на беззаконня у Приірпінні

Активісти вказують облпрокуратурі на беззаконня у Приірпінні З метою привернути увагу широких верств громадськості, а також державної влади й правоохоронних органів 12 вересня в Укрінформі відбувся круглий стіл на тему діяльності прокуратури в Київській області.

Активісти вказують облпрокуратурі на беззаконня у Приірпінні Розмові передувала демонстрація відео про події в Приірпінні, коли найняті забудовниками «тітушки» б’ють людей, які протестують проти незаконних забудов та вирубки лісів. На цей захід не прийшли запрошені організаторами ні прокурор Київської області Максим Киричук, ні хтось із його помічників. Відтак пропонуємо читачам найцікавіші цитати з виступів тих, хто взяли участь у цьому круглому столі.

 

«Тітушки» пліч-о-пліч з поліціянтами

Активісти вказують облпрокуратурі на беззаконня у Приірпінні Учасниця ініціативної групи «Заплавні землі р. Ірпінь» Тетяна Зубрієнко: «Забудовники нахабно захоплюють землі. Ніякі ухвали суду не змушують їх зупиняти незаконні будівництва за межами міста Ірпінь. Викликали поліції. Відкрили ЄРДР. Відповідь: виїжджали, але забудовника не виявили на місці. Правоохоронні органи абсолютно нічого не роблять».

Правозахисник Сергій Гапон: «При зміні цільового призначення відбулася підробка документів по ЖК «Єсенін-2» землі за межами Ірпінської міської ради. Рішення по зміні цільового призначення яких може приймати лише Київська ОДА. Це не поодинокі факти забудови в заплаві річки Ірпінь. Зараз на площі понад 3 га зводиться якась незрозуміла будівля, яку в міській раді чомусь називають комунальною школою. Вона чомусь будується Активісти вказують облпрокуратурі на беззаконня у Приірпінні приватною особою на приватній земельній ділянці, яка до того ж в рамках кримінального провадження знаходиться під арештом. Тобто, проводити будь-які будівельні роботи на ній не можна. Прокуратура не реагує на бездіяльність поліції, яка приїхала, прийняла заяви – далі ніякого реагування не відбувається. Не реєструються кримінальні провадження навіть за наявності ухвали суду. Пафосно відкрили нову набережну, збудовану на кількох приватних земельних ділянках за межами населеного пункту, куди  вкладені бюджетні кошти – за попередніми підрахунками 14 мільйонів гривень».

Мешканець Гостомеля Антон Кудінов: «Тітушки б’ють людей, навіть, сам бачив, нападають на поліцейських. Незважаючи на те, що ділянка визнана речовим доказом, з неї вивезли спиляні дерева. Порушують документи, які їм видає селищна рада. Навмисне занижують клас будівництва. Називають його склад-магазин. Якщо вони хочуть збудувати торгівельний центр, а проводять його за нижчим класом будівництва, то це очевидна корупція».

Представник громади ДСО Олексій Гаврилін: «Народ, який повівся на «мульку» міста-курорта, не має достатньо місць у садочках, школах. Натомість отримав перевантаження електромереж, погану воду й перевантажену каналізацію. На ДСО проти людей «тітушки» стали пліч-о-пліч з поліціянтами – це злочин. Повернення до 2014 року, коли представники держави так само стояли з представниками злочинності».

 

Фальсифікація голосувань депутатів Ірпіньради

Депутат Ірпіньради 7-го скликання Святослав Куценко: «Поліція охороняла забудовників і «тітушок» із спецзасобами –  щитами, кийками, в шоломах. Жінок з дітьми поливали з вогнегасників. Місцевий криміналітет, хабарники  розправили крила. У них договірняки з правоохоронцями».

Далі Святослав Куценко навів приклад зі сесії Ірпіньради 2017 року, на якій легалізували дерибан заплави річки Ірпінь та знищення промислової зони комбінату «Перемога». Разом з іншими депутатами побачили, що їхні голоси не вірно зараховуються електронною системою голосування «Рада».

Активісти вказують облпрокуратурі на беззаконня у Приірпінні «Поїхали в поліцію Ірпеня і області, дали фото і відеодокази. Нас усіх опитали. Через два дні порушили кримінальну справу. Вже готувалися зробити виїмку системи «Рада» для експертизи… і все затихло на рівні поліції Київської області. За місяць кримінальну справу було закрито. На наші звернення – формальні відписки. Я був особисто на прийомі в начальника департаменту Генеральної прокуратури з контролю за правоохоронними органами. «Так, так, будемо робити…» і нічим це не закінчилося. Тобто, поліція й прокуратура на певних рівнях все це кришують, маючи з цього певну вигоду».

«Жадібність ірпінських керманичів немає меж. Вони зареєстрували на померлу людину ФОП і підприємство, через яке вивели понад 20 мільйонів. Доведено, що вони ці гроші переводили в готівку й клали собі в кишеню (якісь там роботи виконували), але прокуратура з поліцією мовчать».

 

Злочинні схеми  всьому світу експортуватиме «Ірпінське Чикаго»

Депутат Київської облради Ігор Домбровський: «Свого часу Генпрокурор Юрій Луценко назвав Ірпінь бандитським Чикаго. Попередній прокурор Київської області Дмитро Чібісов оголосив ірпінським посадовцям підозру у важких кримінальних злочинах. Наприклад, Карплюку були оголошені кримінальні статті: створення злочинної організації, привласнення майна, фіктивне підприємництво, підробка документів… і все це у складі злочинного угрупування. Також були оголошені підозри його заступникам Дмитру Христюку (він також звільнився) та Лідії Михальченко (й зараз працює). Вона має багато незакритих фінансових питань. Це теща депутата О.Пащинського і сваха члена виконкому С.Пащинського. Це люди, які на десятки мільйонів «нарізали» собі робіт і оплатили їх з ірпінського бюджету».

«Ніхто нікуди не подівся. Вони всі залишилися при владі  лише перефарбувалися. Оточення Карплюка – це все колишні регіонали. Один представник оточення Карплюка Юрій Денисенко навіть пішов на підвищення – став заступником голови КОДА».

«Не забувайте, що всі ірпінські посадовці, які нібито не при владі – вільно переміщаються по світу. Тому хочу попередити міжнародну спільноту, що організоване злочинне угрупування «Ірпінського Чикаго» тепер їде до вас. Не будьте байдужими, бо вони мають візи і всі злочинні схеми привезуть до вас».

 

Громада переходитиме до акцій прямої дії

Громадський діяч Олексій Зіневич: «Проблеми Приірпіння загострюються. Люди виходять захищати свій життєвий простір, намагаються відстоювати свої права. У заплаві біля ЖК «Єсенін» планують збудувати більше 20 багатоповерхових будинків. Заплава є заарештованою. Але ні поліція, ні прокуратура не вчиняють дій, які б зупинили забудовника».

«Забудовник вже зняв ролик. Запевняють, що в заплаві буде школа. Насправді там 2,70 стеля й починаютьАктивісти вказують облпрокуратурі на беззаконня у Приірпінні вже п’ятий поверх будувати. Тобто, буде багатоповерхівка. Вони вже настільки зухвалі, що не ховаються».

Виступи в Ірпені відбуваються майже щотижня: то трасу перекрили, то шини підпалили… Люди починають гуртуватися й об’єднуватися. Кажу, звертаючись до прокуратури й поліції, що воно не стихне, не зійде. Люди боротимуться за свій життєвий простір, за свої права. Громада переходитиме до акцій прямої дії».

«Звертаюся до нового обласного прокурора – взяти на особливий контроль наш регіон і уважно розглянути чому саме ті справи, які на слуху, не розслідуються, і ніяким чином не зупиняються незаконні дії».

Олександр НАКАЗНЕНКО

Повний відеозапис круглого столу дивіться ТУТ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *