АБИ НЕ СТАТИ ПІДМАХУЄМ

Карплюк змушений зважати на думку Громади

У приміщенні Ірпінського міськвиконкому відбулася зустріч представників Громади та влади щодо конфліктного питання з приводу земельної ділянки за адресою вул. 8 Березня, 23 –  більш відомої в Ірпені, як ПАРКан «Їжачок».

АБИ НЕ СТАТИ ПІДМАХУЄМ Карплюк змушений зважати на думку Громади

На зустріч прийшов мер Ірпеня Володимир Карплюк, його заступники  та депутат від цього округу Олександр Маркушин. Був також представник забудовника ТОВ «Альфа-буд», яке має наміри забудови на цій ділянці площею 1,1167 га. Всі жалкували, що не було нікого від ДСО, у користуванні якої наразі перебуває ця земля.

Громадські активісти пропонували різні варіанти вирішення конфліктної ситуації. Ніхто з мешканців цього і так перенаселеного району Ірпеня не бажає тут бачити ще однієї забудови. Нехай тут буде дитячий садочок, парк, басейн чи спортивний майданчик, але не чергова багатоповерхівка.

Володимир Карплюк вочевидь був не в захваті від такої активності Громади загалом та конфліктної ситуації довкола «Їжачка» зокрема. Ще на початку зустрічі він зазначив, що дозволу на багатоквартирне будівництво міська влада не надавала.

«На сьогоднішній момент ніякої дозвільної документації я не надавав. Мені не треба протистояння в місті, – зазначив Володимир Карплюк. – Я пропонував, щоби приїхали представники ДСО – це було би логічно. Їх взагалі немає в інформаційному переговорному процесі. Я передавав, щоби вони були. Я не знаю, чому їх немає в даному випадку. За великим рахунком вони перші інтересанти, як землекористувач. Що я можу в цій ситуації зробити від себе? Якщо я підписую, підмахую вам ту дозвільну документацію, яку ви просите (представник забудовника – ред.) я маю серйозні проблеми з жителями мікрорайону, що мені, ірпінському голові, не хотілося б цього мати. Тому що це люди, які за нас голосували, які сьогодні живуть в місті, і на думку яких ми не можемо не спиратися».

Очевидно, що Карплюк, змушений зважати на думку Громади, що його допоки стримує від того, аби, образно кажучи, стати підмахуєм в очах Громади – не підмахує дозвільну документацію на користь забудовника. Загалом очільник Ірпеня намагався згладити гострі краї і запропонувати утішні начебто компромісні варіанти. Наприклад, половину ділянки під парк, іншу під забудову.

Представник забудовника і так бідкався про малу рентабельність і зменшену поверховість до 9 поверхів. Ні Карплюк, ніхто із влади  чомусь (?) у даному випадку не згадував про прийняте міськрадою рішення щодо п’ятиповерхового обмеження новобудов в місті.

Через це мало довіри було у представників громадськості  стосовно щирості намірів влади і забудовника. «Вам головне перші кілька поверхів дати звести, а потім приймається рішення – збільшити поверховість. Знаємо, як це робиться», – таку думку висловив один із жителів цього району відомий громадський і політичний діяч Ігор Мазур.

На пропозицію відмовитися на цій ділянці від житлової забудови представник «Альфа-буду» говорив, що він не має повноважень це вирішувати, мовляв, все залежить від ДСО, Авакова і Гройсмана, переадресовуючи на них громадських активістів. Володимир Бороденко з цього приводу повідомив, що їздив до Міністерства внутрішніх справ і записався на прийом. Взагалі громадські активісти запропонували запросити керівництво МВС, аби вони поспілкувалися з людьми, вислухали позицію Громади з даного питання.

Влада із забудовником в один голос заволали – вони сюди не приїдуть. Відчувалося, що вони самі бояться приїзду керівництва МВС та їх відвертого спілкування з народом. Хоча як сказати. До влади звісно не приїдуть, а до людей, особливо перед виборами – цілком реально.

АБИ НЕ СТАТИ ПІДМАХУЄМ Карплюк змушений зважати на думку Громади

На запитання представників Громади, чи є в Ірпені інша земля, що належить МВС, міський голова відповів ствердно. Є територія колишнього підрозділу «Беркут» по вулиці Личака (раніше Щорса). Карплюк розповів, що він пропонував керівництву МВС на ділянці по вул. 8 Березня зосередити всі адміністративні споруди, а на Личака — використати для квартирного будівництва. Проте, силовики не погодилися на таку пропозицію. Знаючи «вміння» Карплюка домовлятися, а також маніпулювати людьми, варто перевірити, чи це справді так?

Яскравим підтвердженням цього на звітній зустрічі став коментар мера Ірпеня стосовно розрахунків густоти населення, оприлюднених представниками Громади. Жителька цього мікрорайону Марина Кузьмічова навела наступні цифри і факти: «На ділянці розміром 450 на 500 метрів вже збудовано тисячу квартир. Додавши сюди ще приватний сектор, ми отримуємо приблизно 4 тисячі жителів. По сусідньому району ми маємо 800 квартир на трохи меншій площі, додавши приватний сектор – уже три з половиною тисячі жителів. На 7,5 тисяч жителів ми маємо два таких квадрата території загальною площею 42-45 гектарів (з дорогами, парками, з усім). Коли ми перерахуємо це по ДБН (державні будівельні нормативи), то сельбищна територія  —150-160 людей на гектар. У нас вже виходить 160 жителів на гектар,  тобто без планованого будинку на 8 Березня, 23. На карті видно, скільки яких є шкіл. У нас виходить. що від 40 до 60 % школярів може отримувати тут освіту. Згідно з Конституцією 100% дітей шкільного віку повинні бути забезпечені можливістю шкільного навчання. Тут школа, яка приймає 452 дитини в одну зміну. Навіть якщо проводити навчання у дві зміни, яким чином 7,5 тисяч жителів, з яких є процент дітей, зможе тут отримати освіту? У нас два параметра, за якими не витримано нормативи – перебільшення по сельбищній території та нестача місць у школі для навчання дітей».

АБИ НЕ СТАТИ ПІДМАХУЄМ Карплюк змушений зважати на думку Громади

На такі аргументи Карплюк відповів у стилі: все не так, все навпаки. З його слів, все рахувалося неправильно.  При цьому не пояснив, як правильно, хитро перевівши розмову з конкретного мікрорайону на загальний ірпінський рівень.

АБИ НЕ СТАТИ ПІДМАХУЄМ Карплюк змушений зважати на думку Громади

«І коефіцієнт населення, і розрахунки під школу ви рахували неправильно. Я поясню вам, що коли визначили цю територію на 7,5 жителів – помилилися в три рази, – свою версію висловив міський голова. – Багато різних історій, начебто в Ірпені вже сто тисяч і таке інше. Але це все історії, які не відповідають дійсності, бо я чітко знаю скільки в Ірпені, не за чутками, а за чіткою статистичною математикою, пропискою, даних реєстру… прописаних і даних про приїхавших зі східних областей, я знаю цифри ідеально. Я можу помилятися в сотнях людей, але не в тисячах. На сьогоднішній день в Ірпені 52 тисячі населення — людей, офіційно прописаних.  І більше чотирьох з половиною тисяч не прописаних, але не постійно проживаючих. Все. Це в самому Ірпені. Тому всі інші цифри – це предмети маніпуляцій. За 16 з половиною років Ірпінь з тією забудовою, яка була, зріс на 18 тисяч населення».

На це Карплюку одразу ж активно почали заперечувати інші представники Громади цього району.

«Наді мною зареєстрований один, а постійно проживають у квартирі четверо,  – ділився своїм баченням проблеми Володимир Маркін. – Ваша статистика не зовсім об’єктивна.

Переселенці не живуть у куренях. Вони  живуть у збудованому житлі. У школі можна «запхати» дітей у дві зміни, але наразі краєзнавчий музей пішов під клас, гардеробна під учительську, а в учительську сіли діти (йшлося про школу № 1 по Тургенівській – ред.). Ми не проти забудови, а проти перенаселення. Ви, на жаль, не їздите маршрутками. Я вас там не бачив. (Закид на адресу Карплюка – ред.) І на попутках в машини ви також третім на заднє сидіння не сідаєте. У ці «собачі будки», які перевозять наш народ, дуже некомфортно залізати. Ще заселяться люди. Поведуть дітей в дитячий садок, у  школи…  потім ті люди сідатимуть у маршрутки – це буде давка, а вам буде мінус на репутацію. Ми весь час ходимо повз паркан, який є незаконно встановленим. (Огорожа довкола «Їжачка» — ред.) Нам сказав головний архітектор пан Сапон, що він є непогоджений. То його треба знести. Чи примусити знести. Немає паспорту будівництва об’єкта, але вже зрізають дерева й намагаються розпочати будівельні роботи. Виходить, що на Громаду просто плюють?!»

На завершення свого виступу Карплюк, якого дотиснули до певного рівня відвертості громадські активісти, видав, що ДСО може без зміни цільового призначення, нікого не питаючи, звести по периметру «Їжачка» двоповерховий гуртожиток. От тільки чи по периметру – це спірно з точки зору містобудівних умов та обмежень. А двоповерховий гуртожиток – це не дев’ятиповерховий житловий будинок з усіма відповідними наслідками.

З усього почутого напрошується висновок, що у цьому питанні справді не вистачає нормального діалогу Громади з керівництвом силового відомства, тобто такого рангу, що може вирішувати питання схвалення чи скасування забудови даної ділянки. Ірпінська влада і забудовники бояться, образно кажучи, очної ставки з керівництвом МВС та Кабміну.

Відтак, прошу вважати цю публікацію офіційним зверненням до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та Прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана з приводу вирішення питання земельної ділянки в Ірпені по вулиці 8 Березня, 23, з урахуванням інтересів місцевої територіальної Громади.

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *