3-D друк будинків за добу вартістю $ 4-10 тис.

3-D друк будинків за добу вартістю $ 4-10 тис.

Стартап ICON із США і благодійна організація New Story презентували технологію швидкого 3D-друку житлових будинків для країн, що розвиваються. За словами розробників, будівельний принтер всього за 12-24 год. може роздрукувати простий одноповерховий будинок площею 60 кв.м. За допомогою принтера можна звести будинок максимальною площею 80 кв.м.

Представники стартапу заявляють, що це перший 3D-друкований будинок, чий фасад повністю друкується за допомогою коду і дозволений для проживання людей. Такі будинки досить дешеві – зараз вартість одного становить $10 тис., однак в майбутньому ціну планують знизити до $4 тис.

3-D друк будинків за добу вартістю $ 4-10 тис.

Після друку стін, будівельники встановлюють вікна, дерев’яний дах, базову сантехніку і електропроводку, яку можна провести прямо всередині стін. Установка будинку, включаючи обробку, займає менше доби. Для встановлення вікон і даху в майбутньому ICON хоче залучити роботів, а для фарбування приміщення – дронів. Американський стартап сподівається комерціалізувати свої технології у США, адже в деяких містечках нестача житла відчувається ще гостріше, ніж в країнах, що розвиваються.

3-D друк будинків за добу вартістю $ 4-10 тис.

В якості експерименту ICON і New Story побудують район зі ста типових будинків у Сальвадорі – найбільш густонаселеній країні Центральної Америки. У портфоліо компаній вже є кілька будівель в Болівії і Гаїті.

Джерело: ecotown

Інші публікації тематики Місце під Сонцем читайте ТУТ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *