15 РОКІВ ЧИ ДОВІЧНЕ УВ’ЯЗНЕННЯ?

В очікуванні судового вироку вбивці неповнолітньої

Доходить до завершення тривалий розгляд справи про вбивство 17-річної дівчини у Ворзелі, яке сталося у липні 2015 року. Тоді по свіжому сліду у ЗМІ поширилася інформація про зґвалтування і вбивство неповнолітньої.

15 РОКІВ ЧИ ДОВІЧНЕ УВ’ЯЗНЕННЯ? В очікуванні судового вироку вбивці неповнолітньоїПроте справу було порушено та статтею вбивство з особливою жорстокістю. Ще одним звинуваченням, висунутим прокурором, була крадіжка особистих речей потерпілої (планшет, фотоапарат) з наступним їхнім збутом на ринку.

Учора в Ірпінському міському суді відбулися дебати у цій справі, які згідно кримінально-процесуального кодексу передують заключному слову та самому судовому вироку.

У справі є один звинувачуваний К. 1995 року народження, який узяв усю провину в згаданих злочинах на себе. За його версією, висловленою під час розгляду даної справи, в ніч вбивства вони з потерпілою І. купили на автозаправці алкогольні енергетичні напої. Потім хлопець з потерпілою усамітнилися на незавершеному будівництві, аби вступити в статеві стосунки. При цьому на продемонстрованому в суді відео із камер спостереження автозаправки видно одну дівчину і трьох хлопців. Відтак, у сторони потерпілою виникла підозра про причетність до злочину інших осіб, яку наразі один звинувачуваний у справі міг взяти на себе.

До того ж, у потерпілої сторони викликав непорозуміння той факт, що речовий доказ – ніж-знаряддя вбивства – так і не було прокуратурою надано суду. При тому, що зі слів представника потерпілої сторони, цей речовий доказ прокуратур обіцяв надати суду протягом півтора року розгляду справи.

Крім того, суд не задовольнив прохання представника потерпілої про допит судово-медичного експерта, яка робила заключення у цій справі, оскільки вона вже перебуває на пенсії.

Згідно свідчень звинуваченого К., зафіксованих у матеріалах справи, вони із потерпілою І. залишилися самі, а їхні друзі прибули на місце події вже після скоєння злочину. Зі слів звинуваченого, раніше вже судимого за крадіжки, вималювалася наступна картина трагічних подій. Через алкогольне сп’янінням він виявився неспроможним здійснити статевий акт.  Це викликало глузування його подруги. У відповідь він вхопив ножа і завдав понад 40 ударів у живіт, груди і шию дівчини. Залишивши труп на місці вбивства, зранку поїхав на радіоринок продавати її речі.

За вбивство з особливою жорстокістю у стані сп’яніння та крадіжку майна прокурор звернувся до суду з проханням 15-річного терміну ув’язнення підсудного. У сторони потерпілої була інша думка стосовно міри покарання. Вони зажадали довічного ув’язнення. Мати і батько вбитої дівчини, єдиної їхньої дитини, крізь сльози зверталися до суду. «Цей гад буде жити, а наша донька в могилі гниє – не буде тобі прощення!», – відреагував батько потерпілої на слова вибачення й розкаяння звинуваченого К.

Відтак, у цій справі було оголошено перерву до понеділка 31 липня.

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До слова. Цього року в Ірпені сталося вбивство за схожих обставин, коли чоловік через сексуальну неспроможність вирішив «помститися» жертві ножом. (Читайте публікацію: «Оголений труп жінки у центрі Ірпеня»). Так, от, як потім з’ясували правоохоронці, той вбивця вже раніше відбував покарання за аналогічний злочин, звільнившись лише за кілька місяців перед тим, як знову взятися за ножа через свою сексуальну неспроможність.

 

Інше КРИМІНАЛЬНЕ ЧТИВО читайте ТУТ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *